Międzynarodowa wymiana doświadczeń dydaktycznych i wychowawczych w sieci współpracy i samokształcenia – Germaniści bez Granic

Serdecznie zapraszamy uczestników sieci współpracy i samokształcenia – Germaniści bez granic do twórczej wymiany doświadczeń dydaktycznych i wychowawczych z nauczycielami z Niemiec, Finlandii, Estonii i Litwy. Międzynarodowa wymiana doświadczeń dydaktycznych i wychowawczych to temat kolejnego spotkania, które odbędzie się dnia 30.11.2021r. (wtorek) w godz. 18.00–19.30 na platformie ZOOM.

 

Gośćmi spotkania będą: Pan Thomas Schmittinger – Prezydent Deutsche Auslandsgesellschaft (organizacja pośrednicząca Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, www.diplo.de), Pan Martin Herold – Prezes DAG oraz nauczyciele z Finlandii, Estonii i Litwy.

 

· Efektywną lekcję języka niemieckiego zaprezentuje nauczycielka z Kuopio w Finlandii.

· Czy technologie cyfrowe to wszystko? – Zagadnienie przedstawi nauczycielka języka niemieckiego i dyrektor szkoły w Toila (Estonia), wieloletnia Prezes Estońskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

· Litewskie inspiracje na świąteczne lekcje języka niemieckiego przedstawi nauczycielka z Wilna.

 

Zapraszamy uczestników sieci do aktywnej wymiany, czerpania inspiracji ze spotkania na własne zajęcia oraz wzajemnego dzielenia się przykładami dobrych praktyk.

 

Link do spotkania otrzymają drogą mailową zarejestrowani uczestnicy sieci współpracy i samokształcenia – Germaniści bez granic.

 

Partnerami sieci MSCDN są: Deutsche Auslandsgesellschaft w Lubece (Niemcy) oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Radom

 

Koordynatorem sieci współpracy i samokształcenia – Germaniści bez granic jest doradca metodyczny ds. języka niemieckiego mgr Jolanta Bilska-Sulima (jolanta.bilska.sulima@mscdn.edu.pl)

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content