Maria Skłodowska-Curie i Albert Einstein gośćmi specjalnymi inauguracji XIX edycji DELTAKLUBU

Najznamienitsi naukowcy zdominowali inauguracyjną uroczystość niemal dwudziestoletniego już projektu DELTAKLUB dla ciekawych świata, zdolnych uczniów z płockich szkół.

Imprezę rozpoczęli z przytupem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku pod dowództwem nauczycielki Izabeli Rachowicz.
W niezwykle kreatywnym i energetycznym wystąpieniu przedstawili doskonale znaną wszystkim Noblistkę w niecodziennym wydaniu! Szanowana Pani od polonu i radu była wszak niezwykle postępową naukowczynią, która nie tylko sama skracała swoją spódnicę, aby sprawniej poruszać się na rowerze, ale też jako pierwsza kobieta zdobyła prawo jazdy!

Następnie, tuż po wręczeniu listów powitalnych od Prezydenta Miasta Płocka (projekt jest finansowany ze środków Miasta Płocka) nowym uczestnikom nastąpił czas…bitwy na osiągnięcia:

„Weź dwie kwarty wina sublimowanego, dodaj cztery drachmy suszonych fig, cynamonu, goździków i szafranu po pięć drachm każdego.
Używaj wygodnie i niestrzemięźliwie. Jeśli Bóg zechce, to pomoże” 💪🙃

Autorem mikstury leczniczej na ból żołądka jest sam Mikołaj Kopernik! Polski polihistor stanął w szranki z renesansowym artystą Leonardem da Vinci podczas zajęć STEAM-owych, które poprowadził Dariusz Maliszewski, popularyzator nauki, nauczyciel fizyki.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy niesłabnącej energii w rozwijaniu swoich zainteresowań!

Koordynatorką projektu jest Marzenna Kuć, nauczycielka konsultantka z MSCDN Wydział w Płocku

Projekt realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA.

 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content