Małe, STEAM-owe podróże po gminie Słupno

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać… do gminy Słupno? Tamtejsze lasy wyglądają wyjątkowo pięknie w jesiennej szacie. W dodatku trasę wycieczki po najbardziej atrakcyjnych miejscach, przyrodniczo i artystycznie, przygotowali nauczyciele uczący w lokalnych szkołach.

Turystycznie zadanie zrealizowali w ramach zajęć STEAM-owych, które odbyły się w naszym Wydziale. Nauczyciele wszystkich szkół z gminy pracowali projektowo nad pomysłami, jak pokazać walory gminy. Zadaniem uczestników było wybranie trzech miejsc – pod kątem np. przyrodniczym i artystycznym oraz przygotowanie trasy wycieczki po zakątkach gminy. „Przewodnikiem” był robot Ozobot.

Kolejne spotkanie odbyło się już w przestrzeniach Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu. Tym razem uczestnicy poznali STEAM-owe metody pracy w ujęciu przedmiotowym – artystycznie i językowo. Spotkanie w inspirującej przestrzeni zaowocowało mnóstwem pomysłów na nieszablonowe zajęcia z wykorzystaniem technologii i sprzętu zakupionego w ramach programów takich jak Laboratoria przyszłości czy Aktywna Tablica.

No to jak? Ruszamy razem w inspirującą, jesienną podróż po okolicy według STEAM-owych wskazówek?

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content