Mała, lokalna kampania społeczna na rzecz dzieci właśnie wystartowała!

Z emocjami nam do twarzy – pod takim hasłem startuje mała, lokalna kampania społeczna na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci, którą organizujemy w ramach projektu „Mała sztuka dużych emocji.”

Fundacja Unaweza opublikowała właśnie na stronie www.mlodeglowy.pl raport „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

To największe badanie dotyczące zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych osób w Polsce.

Ankiety uzupełniło ponad 180.000 uczniów z całego kraju.

Jakie są wnioski? Alarmujące ‼️

? Co dziesiąty uczeń w Polsce deklaruje, że podjął próbę samobójczą, blisko 40% ma myśli samobójcze.

? Dzieciaki czują się OSAMOTNIONE i BEZWARTOŚCIOWE

? Co drugi uczeń w Polsce wieku 10-19 lat ma skrajnie niską samoocenę i fatalne zdanie o sobie

? Ponad 80% młodych ludzi w kłopotliwej sytuacji nie potrafi znaleźć rozwiązania i nie radzi sobie ze stresem dnia codziennego.

(źródło: Maciej Dębski Fundacja Dbam o Mój Zasięg Fundacja Unaweza Martyna Wojciechowska Psycholog Joanna Flis)

Nie pozwólmy, aby te dane były jeszcze gorsze i aby nasze dzieci cierpiały‼️ Działajmy, uświadamiajmy i pomagajmy już najmłodszym.

Nasza kampania doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby. Uczestnicy naszego projektu, razem ze swoimi dziećmi/uczniami zorganizują w swoich placówkach małe sztuki teatralne na temat dziecięcych emocji, a na problem zdrowia psychicznego zwrócą uwagę, realizując małą kampanię społeczną w swojej okolicy.

Dziś Maciej Wiącek z RADIO PŁOCK FM i Akademia Mazowiecka w Płocku, Emilia Ziółkowska, doradczyni metodyczna MSCDN Wydział w Płocku oraz Małgorzata Gasik , koordynatorka projektu „eMOCje w twórczości” wspólnie z uczestniczkami – nauczycielkami przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej – wypracowali plan działania na najbliższe tygodnie. Wkrótce efekty naszych wspólnych działań na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content