MaKI – Mazowieckie Kluby Integracyjne – wspieramy i integrujemy

O sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów z doświadczeniem migracji w polskich szkołach i placówkach oświatowych przekonamy się podczas realizacji projektu.

MaKI – Mazowieckie Kluby Integracyjne

Projekt zakłada wsparcie nauczycieli i wychowawców mazowieckich szkół w pracy na rzecz integracji uczniów polskich i ukraińskich.

Przed nami inspirujące spotkania, adaptacja i harmonizacja międzykulturowa. Będziemy wspierać kreatywność, współdziałać i przełamywać pierwsze lody.

Zajęcia będą także okazją do rozwijania zdolności, pasji, zainteresowań, a przede wszystkim szansą na przywrócenie poczucia bezpieczeństwa.

We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie, Szkołą Podstawową nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Warszawie, XLV Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Warszawie, Teatrem Wielkim – Operą Narodową
w Warszawie, Muzeum Warszawy oraz Polskim Związkiem Warcabowym przygotowaliśmy pakiet działań.

Konferencja inaugurująca projekt odbyła się 2 czerwca 2022 roku.

Nasze działania:

  • 20, 21 i 30 maja 2022 r.

Zajęcia dla  nauczycieli i wychowawców SP 221 i SP 158 mające na celu zwiększenie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia oraz sprzyjające integracji uczniów.

  • 22 maja 2022 r.

Sale Redutowe – Teatr Wielki Opera Narodowa – koncert w cyklu „Spotkanie z wirtuozem”, ekspresja muzyczna Taniec trzech żywiołów.

  • 26 maja 2022 r.

Teatr Wielki – Opera Narodowa: opera w kadrze – przygotowanie do odbioru dzieła operowego na podstawie flagowej opery W. A. Mozarta. W programie działania inspirujące uczestników do podjęcia aktywności. W spotkaniu będą mogli również uczestniczyć rodzice uczniów i opiekunowie.

  • 30 maja–13 czerwca 2022 r.

Realizacja pilotażowych działań: prowadzenie integracyjnych zajęć twórczych dla dzieci polskich i ukraińskich w klasach I–IV  świetlice szkolne w SP nr 158 oraz w SP nr 221.

  • 1 czerwca 2022 r.

Inauguracyjny Szkolny Turniej Warcabowy w SP nr 221 https://sp221.edu.pl/turniej-warcabowy,188,pl. Goście specjalni – arcymistrzyni świata w warcabach stupolowych Natalia Sadowska i prezes Polskiego Związku Warcabowego Damian Reszka.

  • 14 i 21 czerwca 2022 r.

Teatr Wielki od kulis – wycieczka edukacyjna po Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w wersji dwujęzycznej: Teatr Wielki jako miejsce o wielkim znaczeniu dla kultury polskiej, historia powstania gmachu teatru, prezentacja „kuchni teatralnej”, m.in. zwiedzanie części zakulisowej, magazynów z kostiumami, pracowni, a także części reprezentacyjnej gmachu.

  • Muzeum Warszawy wakacyjnie, m.in. projekty: Poznaj z nami Warszawę, Kawiarenka językowa, Zajęcia w muzeum i wiele innych…

Jak nasze cele realizujemy w praktyce? Sami zobaczcie poniżej!

Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego  Adam Struzik.

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content