MaKI kwitną kreatywnością

Jak najlepiej uczyć? Oczywiście przez zabawę! Dokładnie takie było kluczowe założenie zaprojektowanych w naszym Wydziale, w ramach projektu Mazowieckie Kluby Integracyjne, kreatywnych zajęć nauki języka polskiego dla dzieci z Ukrainy.

O tym, że był to strzał w dziesiątkę świadczy nieustająco duża (z tendencją do powiększania się) grupa uczestników. Dzieci uczą się nie tylko polskich słówek i gramatyki, ale także rozwijają swoje kompetencje emocjonalne, intelektualne i społeczne. A w ramach przerwy relaksują się przy spokojnej muzyce (zatem zamknięte oczy uczestników na poniższych zdjęciach nie świadczą o nudzie, lecz o kontrolowanym relaksie ?)

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godz. 16.30-18.00 w naszym Wydziale. Prowadzą je wspólnie Wiktoria Zubarewa, nauczycielka z Żytomierza, oraz Małgorzata Kowalak, nauczycielka z ZS-P w Staroźrebach.

Tymczasem, kiedy dzieci uczą się poprzez kreatywną zabawę, w sali obok ich rodzice uczą się języka polskiego. Zajęcia prowadzi Tatiana Witkowska, nauczycielka z Ukrainy. Grupa jest tak liczna, że w najbliższym czasie podzielimy uczestników i zorganizujemy dodatkowe zajęcia na kolejnym poziomie.

Projekt MaKI jest finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego Adam Struzik Realizujemy go wspólnie z Bibliotekami Pedagogicznymi na Mazowszu (w Płocku z Biblioteka Pedagogiczna w Płocku)

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content