LEKCJE O MAZOWSZU

Zapraszamy nauczycieli i pracowników instytucji realizujących zadania o charakterze edukacyjnym do udziału w VI edycji konkursu

Lekcje o Mazowszu.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. 

Tegoroczny temat przewodni

Materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza

wpisuje się w  podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022.
Jednocześnie, tak sformułowany temat pozwala na różnorodne ujęcia, nie tylko w perspektywie kulturowej,  ale też historycznej, geograficznej, przyrodniczej, gospodarczej, społecznej,  politycznej.

Oczekujemy na prace poprawne merytorycznie i metodycznie, innowacyjne w doborze treści, środków dydaktycznych i metod.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w formacie książkowym i przekazane wszystkim mazowieckim szkołom oraz bibliotekom, a autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.

Zgromadzony materiał po raz kolejny posłuży jako doskonała pomoc dydaktyczna. Będzie on również inspiracją dla nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną, ale również ciekawą lekturą dla tych, którzy interesują się naszym regionem.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Termin nadsyłania prac upływa 18 marca 2022 roku. Szczegóły na temat Konkursu znajdują się w Regulaminie.

Załączniki:

Scenariusze nagrodzone i wyróżnione w poprzednich edycjach:

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content