Komediowa rzepka i tajemnica kreowania iluzji

Tak w skrócie można podsumować warsztaty z reżyserem Mariuszem Palejem, które odbyły się w ramach projektu Mistrzowie małego kina emocji dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli.

Gość spotkania, reżyser takich filmów jak: Za niebieskimi drzwiami, Czarny młyn i Detektyw Bruno, podpowiedział, jakie są najlepsze sposoby na realizację dobrego filmu, zdradził kilka reżyserskich sztuczek oraz podzielił się refleksjami z dotychczasowej pracy z dziećmi na planie filmowym.

W drugiej części szkolenia uczestnicy wcielili się w bohaterów wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima: zadanie było utrudnione, ponieważ aktorzy musieli zaprezentować całe spektrum emocji podczas akcji. Proces „wyrywania” rzepki przez dziadka, babcię, Mruczka i Kicię filmował sam Mariusz Palej!

Inaczej mówiąc – mamy na koncie pierwszy film wyreżyserowany przez doświadczonego specjalistę!

A już wiosną odbędzie się gala na czerwonym dywanie, podczas której zaprezentujemy wszystkie filmy zrealizowane przez Nauczycieli i ich uczniów!

Kolejne spotkanie odbędzie się 9 listopada i poprowadzi je Anna Równy.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content