Kobiety o kobietach i dla kobiet

3xM: menstruacja, macierzyństwo i menopauza – trzy znaczące wydarzenia w życiu kobiety były jednym z tematów rozmowy, która odbyła się po seansie filmu „Dziewczyńskie historie” w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela.

Dziewczęce rozważania Zuzi i Jagody, bohaterek filmu „Dziewczyńskie historie” były pretekstem do rozmowy o kobiecych sprawach: wstydzie związanym z miesiączkowaniem, macierzyństwem lub decyzją o nie posiadaniu dzieci, postrzeganiu kobiet przez pryzmat ich atrakcyjności, także w kontekście menopauzy. Nauczyciele uczestniczący w seansie mogli podzielić się własnymi refleksjami.

Rozmowę z Agą Borzym, reżyserką filmu, oraz Anetą Przedlacką-Studniak, psycholożką, prowadziła Anna Równy, edukatorka filmowa. Dowiedzieliśmy się m.in. jak wyglądała i ile trwała realizacja filmu, dlaczego reżyserka wybrała właśnie ten temat oraz czy zamierza w przyszłości zrealizować historie chłopięce.

Projekt Filmowa Akademia Nauczyciela realizuje MSCDN Wydział w Płocku wspólnie z NoveKino Przedwiośnie w Płocku. Koordynatorkami są Joanna Zarzycka i Małgorzata Gasik.

Na kolejny seans zapraszamy 4 kwietnia o godz. 17.00. Wyświetlimy film Budda. Dzieciak’98.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content