Klasa odwrócona z humorem

Nauczyciele języków obcych uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez naszych doradców metodycznych: Emilię Ziółkowską i Marcina Jaroszewskiego. Tematem szkolenia była metoda klasy odwróconej. Szkolenie poprowadziła Pani Anna Życka –  germanistka, trenerka, autorka podręczników do języka niemieckiego, znana ze swojego poczucia humoru i dystansu do szkolnej rzeczywistości.

Uczestnicy poznali założenia metody aktywizującej „Flipped Classroom” oraz zalety pracy z tutorialem. Dzięki temu szkoleniu nauczyciele dowiedzieli się, jak tę innowacyjną metodę można w praktyce zastosować. Przesunięcie tradycyjnej roli nauczyciela i ucznia pozwala na bardziej interaktywne lekcje. 

Nauczycielki i nauczyciele:

  • wspólnie zastanawiali się nad tym, jak wzbudzić zaangażowanie uczniów podczas lekcji, bo przecież aktywność to klucz do efektywnej nauki!
  • nauczyli się, jak rozwijać autonomię uczniów. Autonomiczni uczniowie to pewność ich sukcesu!
  • otrzymali cenne wskazówki, jak dostosować swoją pracę do indywidualnych potrzeb uczniów. Każdy z nich jest wyjątkowy, a my teraz wiedzą, jak to wykorzystać!
  • uświadomili sobie konieczność zmiany perspektywy nauczania – odchodzimy od klasycznej formy wykładu na rzecz bardziej interaktywnych i angażujących zajęć. To prawdziwa rewolucja!

Dzięki tym nowym umiejętnościom nasi nauczyciele są gotowi nie tylko przekazywać wiedzę, ale także rozwijać potencjał swoich uczniów!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content