Kiedy ocenianie jest OK?

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego i matematyki, pracujących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, na bezpłatne warsztaty metodyczne realizowane w formule online pn. Ocenianie kształtujące, wspomagające, wspierające…

Najprościej byłoby stwierdzić, że ocenianie kształtujące zawdzięcza swoją nazwę temu, że przyczynia się do formowania ucznia, pomaga mu samodzielnie i przy pomocy nauczyciela zdobywać wiedzę i umiejętności. (Grażyna Czetwertyńska: Co kształtuje ocenianie kształtujące? Mazowiecki Kwartalnik Edukacyjny „Meritum” Nr 1(36)/2015).

Uczestnictwo w szkoleniu zapewni poznanie zasad oceniania kształtującego oraz ich stosowanie na prowadzonych lekcjach w oparciu o autorskie scenariusze zajęć.

W ciągu ok. 5 tygodni (od 15.12.2021 do 28.01.2022) będziemy spotykać się na platformie Moodle oraz synchronicznie na Zoom, co umożliwi nam bezpośredni kontakt i uczenie się we współpracy. W tym czasie przeanalizujecie Państwo istotę oceny szkolnej oraz kluczowe zasady oceniania kształtującego.

Zadania niektórych modułów będą jednakowe dla wszystkich uczestników kursu, będą też zadania adresowane do poszczególnych grup przedmiotowych: nauczycieli matematyki i języka polskiego.

Zapraszamy

Linki do rejestracji na szkolenie:

poloniścihttps://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/20586/o//w/Radom

matematycyhttps://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/20587/o//w/Radom

Szczegółowych informacji o szkoleniu udzielają konsultanci: język polski – janina.zietek@mscdn.edu.pl, matematyka – grazyna.sleszynska@mscdn.edu.pl

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content