Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu

Zapraszamy na konferencję online nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz osoby zainteresowane.

Konferencja organizowana jest przez MSCDN we współpracy z Wydawnictwem CeDeWu sp. z o.o. Warszawa i Akademią Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Celem konferencji jest uświadomienie uczestnikom znaczenia roli treningu umiejętności psychologicznych oraz wsparcia psychologicznego w kontekście rozwoju talentu sportowego i wszechstronnego rozwoju jak i motywowanie dzieci do aktywności fizycznej.

Problem zmniejszania się lub wręcz braku aktywności fizycznej dzieci i młodzieży narasta od lat i związany jest głównie ze zwiększeniem ich aktywności w świecie wirtualnym. Przez ostatni rok został dodatkowo spotęgowany koniecznością pozostania w domach w związku z pandemią COVID-19. Zdalne nauczanie scementowało i tak ścisłą już więź dzieci z ekranami komputerów i telefonów. Co zrobić, by oderwać dzieci od smartfonów i przenieść je do rzeczywistości? Jak nauczyć je czerpania radości z ruchu i jak pokazać, że sport to przede wszystkim siła charakteru oraz sposób na zdrowe i szczęśliwe życie?

Nakładem wydawnictwa naukowego CeDeWu ukazała się jedyna w swoim rodzaju książka promująca aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży – „Jak zostać MISTRZEM w sporcie i w życiu”. Jej Autorami są światowej sławy psychologowie sportu: Jan Blecharz (współtwórca sukcesów Adama Małysza, psycholog polskich sportowców w zawodach najwyższej rangi, w tym letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich czy mistrzostwach świata), Małgorzata Siekańska (współpracująca m.in. z mistrzowskiej klasy szachistą Janem Krzysztofem Dudą) oraz Gershon Tenenbaum (autor wielu amerykańskim podręczników z zakresu psychologii sportu). Przekazują w niej, jak ważny jest ruch dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka, pomagają skierować uwagę najmłodszych na rozrywki inne niż telefon lub komputer i uczą rozmawiać – nie tylko o sporcie. Podczas konferencji będziemy mieć okazję do spotkania się autorami książki i wysłuchania ich wystąpień oraz zadania pytań w dyskusji.

Konferencja pt. „Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu. Psychologiczne wskazówki do pracy z dziećmi dla nauczycieli, trenerów i rodziców” odbędzie się zdalnie w dniu 22 października 2021 (16.30 – 18.45) roku przy wykorzystaniu Microsoft Teams.

W programie konferencji uwzględniono następujące moduły:

  1. Wsparcie psychologiczne we wszechstronnym rozwoju dzieci podejmujących aktywność fizyczną i uprawiających sport (prof. dr hab. Blecharz Jan).
  2. Rola treningu psychologicznego w drodze do osiągania mistrzostwa sportowego i poczucia dobrostanu (dr hab. Siekańska Małgorzata prof. AWF).

Zainteresowanych prosimy o zalogowanie się na stronie MSCDN: MSCDN

Szczegółowych informacji udziela kierownik szkolenia:

 – dr Robert Makuch, e-mail: robert.makuch@mscdn.edu.pl

 

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content