Historia Siedlec dla najmłodszych

Siedleckie stowarzyszenie tutajteraz przygotowało wyjątkową publikację dla dzieci od 5 do 9 lat  „Siedlce. Wehikuł czasu”.  Książka umożliwia odbycie ciekawej podróży w czasie od dinozaurów aż do dalekiej przyszłości. Małych czytelników czeka m.in. spotkanie z niezwykłą księżną, postępową nauczycielką i utalentowaną malarką, interaktywne plansze i zadania.

Zapraszamy do zapoznania się najnowszą publikacją stowarzyszenia tutajteraz  „Siedlce. Wehikuł czasu”. Mali czytelnicy będą mogli zapoznać się z historią Siedlec, ważnymi postaciami i wydarzeniami, a wszystko to w atmosferze zabawy.

Książka powstała w odpowiedzi na potrzeby tych, którym brakowało publikacji związanych z Siedlcami, skierowanych do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na kolejnych kartach książki, która przypomina wielki blok rysunkowy można pisać, kolorować do woli. Autorzy pozostawili wiele przestrzeni dla dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Od czasu do czasu zamieszczone zostały zadania dla małych czytelników. Jednak polecenia te mają na celu jedynie ukierunkować dziecięcą twórczość. W żadnym wypadku nie ograniczają w twórczych decyzjach.

Podstawą treści książki są dzieje Siedlec od czasów najdawniejszych do przyszłości. Z uwagi na wiek odbiorców, do których skierowana jest książka są to jedynie podstawowe informacje. Autorzy mają nadzieję, że te krótkie wzmianki o zamierzchłych czasach staną się zachętą do dalszych poszukiwań.

Książka przeznaczona dla młodszych dzieci, ale z pewnością żaden wiek nie będzie przeszkodą, by czytelnicy znaleźli w niej interesujące treści. A przede wszystkim „Siedlce. Wehikuł czasu” mogą stać się źródłem doskonałej zabawy i wspólnego spędzenia czasu rodziców ze swymi dziećmi.

Zachęcamy nauczycieli do skorzystania z publikacji podczas lekcji. W tym celu należy napisać do wydawcy na adres stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com. W odpowiedzi zostaną udostępnione karty zadań w formacie pdf do wydruku.

Książkę zakupić można na stronie internetowej sklepu www.tutajteraz.sklepna5.pl lub po bezpośrednim kontakcie z wydawcą stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com

Wydanie książki zostało dofinansowane z dotacji Miasta Siedlce.

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content