Czy gra miejska może w sobie łączyć wiedzę psychologiczną na temat rozpoznawania i wyrażania emocji oraz umiejętności językowe? Jak najbardziej! Przekonali się o tym uczestnicy gry „Emocje na językach”, którą zorganizowali doradcy metodyczni MSCDN Wydział w Płocku.
Gra przeznaczona była dla uczniów szkół ponadpodstawowych i została zrealizowana w zakresie języka angielskiego i języka niemieckiego.
Do zawodów przystąpiło siedem drużyn:
- III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku,
- Zespół Szkół nr 1 w Płocku,
- Zespól Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku,
- Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku,
- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie,
- Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Akademii Mazowieckiej w Płocku,
- Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.
Zawodnicy przystąpili do zadań realizowanych w różnych punktach – siedzibie MSCDN, Bibliotece Pedagogicznej, Orlen Arenie i III LO. Uczniowie odgadywali znaczenie angielskich idiomów związanych z emocjami, nazywali emocje w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim, przygotowywali chmurę wyrazową w aplikacji wordart, pisali krótki tekst po angielsku na temat przeżyć i uczuć oraz kręcili krótkie filmiki, ilustrujące rolę emocji w sporcie.
Zwycięzcami okazali się uczniowie płockiej Jagiellonki, drugie miejsce zdobyli uczniowie z III LO, a brązowy medal powędrował do drużyny z IV LO.
Gościem specjalnym był pan Adam Wiśniewski – wybitny piłkarz ręczny, wieloletni reprezentant kraju, gracz Wisły Płock, który wygłosił ciekawą prelekcję na temat emocji w sporcie i sposobów radzenia sobie ze stresem.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za pełną emocji rywalizację i zainteresowanie naszym projektem, wszystkim instytucjom, które wsparły nas przy realizacji projektu, placówkom, które pomogły przy tworzeniu stacji i zadań oraz głównemu sponsorowi (Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego).
Mamy nadzieję, że już za rok spotkamy się na drugiej edycji gry miejskiej „EMOCJE NA JĘZYKACH”.
Grę miejską zorganizowali Emilia Ziółkowska, Aneta Przedlacka-Studniak i Marcin Jaroszewski.