Finał Ligi Debat Fundacji ORLEN za nami!

Bitwę na argumenty o trzecie miejsce stoczyli między sobą uczniowie III LO i Zespół Szkół w Gąbinie. Finał należał do dwóch płockich szkół: Jagiellonka i Małachowianki.

Debata oksfordzka to wszechstronny trening kompetencji komunikacyjnych. Kładzie duży nacisk na etykę prowadzenia sporu oraz szacunek do oponenta. Uczy pracy w zespole, radzenia sobie ze stresem, umiejętności nawiązywania kontaktu ze słuchaczem, tworzenia rozbudowanych wypowiedzi, a także sprawnego poszukiwania i selekcjonowania informacji i tworzenia merytorycznej argumentacji.

Projekt to:

  • szkolenie dla nauczycieli przygotowujące do pracy z uczniami metodą debaty oksfordzkiej (odbyły sie w MSCDN Wydział w Płocku)
  • szkolenia dla uczniów z zasad debaty oksfordzkiej i wystąpień publicznych
  • rywalizacja turniejowa w formie ligi debat 
  • ciekawe tezy debat z wprowadzeniem merytorycznym w ich tematykę
  • przygotowanie zespołu debatanckiego do kolejnych kolejek ligi przez tutora. 

Finał odbył się w Centrum Badawczo-Rozwojowym ORLEN. Teza finałowa brzmiała:

W interesie państwa polskiego uzyskanie samodzielności energetycznej, nawet kosztem współpracy międzynarodowej i troski o kwestie środowiskowe.

Wyniki:

I miejsce: Jagiellonka

II miejsce: Małachowianka

III miejsce: Zespół Szkół w Gqbinie

Gratulujemy!

W zmaganiach od września do grudnia brało udział 8 szkół z terenu Płocka, Gąbina, Gostynina. Grant realizuje Fundacja Projekty Edukacyjne.

Zdjęcia Organizatora.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content