FILMOWA AKADEMIA NAUCZYCIELA – bezpłatny pokaz filmu „Detektyw Bruno”

MCSW Elektrownia i MSCDN Wydział w Radomiu zapraszają 17 maja o g. 15.45 do Kina MCSW Elektrownia na bezpłatny pokaz filmu „Detektyw Bruno” w reż. Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja.

To historia ośmioletniego Oskara, wielkiego fana serialu “Detektyw Bruno”. Chłopiec mieszka w rodzinnym domu dziecka i w dniu urodzin znajduje kopertę, zawierającą wskazówkę prowadzącą do ostatniego, ukrytego przez jego rodziców prezentu. Decyduje się wynająć najlepszego znanego sobie detektywa, by ten pomógł mu rozwiązać zagadkę. Jednak serialowy Bruno to w rzeczywistości Bruno Księski – wypalony, cyniczny i nielubiący dzieci aktor, przeżywający właśnie wielki kryzys wizerunkowy.

Projekcję filmu poprzedzi szkolenie na temat: „Terapia śmiechem. O funkcji rozrywkowej edukacji filmowej”, przygotowane przez Izabelę Wrzesińską, nauczyciela konsultanta z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej i Annę Równy, nauczyciela konsultanta ds. edukacji humanistycznej, medialnej i filmowej MSCDN. Prowadzące opowiedzą o terapeutycznych i rozładowujących emocje funkcjach śmiechu, odwołując się przy tym do znaczenia rozrywki i zabawy w edukacji filmowej.

„Detektyw Bruno” to ciepła, pogodna historia, której forma i treść zostały dostosowane do potrzeb dzieci i wczesnej młodzieży. Dla małoletniej widowni stanie się źródłem wielu pozytywnych przeżyć. Oferuje sympatycznych bohaterów i bohaterki, wartką akcję, humor, a także prospołeczne przesłanie. Przygody Oskara i Bruna stanowią filmową propozycję, która pozwoli na wytchnienie, oderwanie na chwilę myśli od problemów oraz wspólne przeżycie emocji. Link do zgłoszenia się na szkolenie (aktywny do dn. 16.05.2022 r.):

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/21384/o//w/Radom

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content