FAN inspiruje! Lekcja polskiego jak biały kruk

Kolejna akcja w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela! Tym razem inspiracją był niezwykle wzruszający film Cudowny chłopak. Biały ptak.

Dziękujemy Pani Izabeli Rachowicz Iza Rachowicz, polonistce ze Szkoły Podstawowej nr 3, za zorganizowanie zajęć, zdjęcia i opis, a Uczniom za kreatywność!🥰

Zachęcamy Nauczycieli do wysyłania nam zdjęć i relacji z zajęć organizowanych na podstawie seansów w ramach FAN 🙂.

Taki film to Biały Kruk!

Klasy 7 oraz jedna klasa 8 Szkoły Podstawowej nr 3 z dużym zainteresowaniem obejrzały film pt.:”Cudowny Chłopak. Biały ptak” wyreżyserowany przez Marca Forstera na podstawie powieści graficznej RJ Palacio.

Film o dojrzewaniu i dojrzałych, trudnych decyzjach. Na języku polskim uczniowie pracowali sami; to oni zaproponowali słowa – klucze dyskusji o cudownym życiu. Czy takie jest możliwe? Niekiedy, z odpowiednim człowiekiem u boku nawet wilki, kanały i stary samochód w zamkniętym garażu mogą okazać się niezwykłym darem przekornego losu. W obliczu śmierci i wojny: nadzieja, miłość i wytrwałość są „wyjątkowymi sprawnościami duszy”, których strzeże biały ptak nieśmiertelnej troski o bezpieczeństwo własnego dziecka.

Kolejna lekcja musiała sprowadzić nas do nauki o języku. Pragmatycznie, lecz owocnie powtórzyliśmy składnię – a wszystko bez rozstawania się z bohaterami filmu, których długo nie zapomnimy. Polecamy! Tak mądry i wzruszający film sam podtyka pomysły na nowe projekty lekcyjne.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content