18 X 2023 r.: FAN: Film FIGURANT i spotkanie z reżyserem

„Figurant” Roberta Glińskiego to kolejny, przedpremierowo wyświetlony film w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela. Gościem seansu będzie reżyser Robert Gliński.

„Figurant” to opowieść o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Dzięki nietypowemu protagoniście film w unikalny sposób pokazuje znane fakty (walka o budowę kościoła w krakowskiej Nowej Hucie, inwigilacja środowisk kościelnych prowadzona przez SB).
„Figurant” nie jest opowieścią biograficzną o przyszłym papieżu, Karol Wojtyła jest tu tylko katalizatorem działań. Dla awansów, pieniędzy i kariery bohater filmu coraz dalej przesuwa granice moralnych kompromisów, a inwigilacja Wojtyły staje się jego obsesją. Bohater filmu wchodzi coraz głębiej w wyizolowany, niemoralny świat tajnych służb i stacza się w otchłań samotności, zła i zbrodni.

Na BEZPŁATNY, PRZEDPREMIEROWY seans w ramach FAN zapraszamy 18 października 2023 r. o godz. 17.00 do NoveKino Przedwiośnie w Płocku. Tuż po seansie odbędzie się rozmowa z reżyserem filmu Robertem Glińskim.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Czas trwania: 1h 53min
Film posiada potencjał edukacyjny.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content