11 III 2024 r. – FAN: „Dziewczyńskie historie” – czułe spojrzenie na trudny czas dorastania

Czy wiecie kim są tweensy? W literaturze polskiej pojęcie tłumaczone bywa jako „międzylatki”. Tweensami określa się osoby między okresem wczesnoszkolnym a nastoletnim, kiedy odrzuca się już to, co typowo dziecięce, ale jeszcze nie w pełni należy się do świata nastolatków. To poczucie bycia ,,w rozkroku”…

I właśnie o tym trudnym czasie dorastania, o pierwszych zauroczeniach, pierwszej miesiączce, egocentryzmie, rozczarowaniach, przyjaźniach i szkolnym stresie jest film „Dziewczyńskie historie”, który 11 marca 2024 r. zobaczymy w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela w NoveKino Przedwiośnie

Spotkamy się wyjątkowo, bo o godz. 13.00.

Gośćmi seansu będą:

🎥 Aga Borzym – reżyserka pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Dziewczyńskie historie”. Film miał swoją premierę na ostatnim festiwalu Millenium Docs Against Gravity oraz brał udział w konkursie filmów dla młodego widza na festiwalu IDFA w Amsterdamie. Od 12 lat profesjonalnie zajmuje się montażem i realizacją krótkich i dłuższych form filmowych. Ukończyła fotografię na ASP w Poznaniu oraz Techniki Multimedialne na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Prywatnie jest mamą dwóch chłopców.

🎥 Anna Równy edukatorka filmowa, koordynatorka merytoryczna Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, liderka Filmoteki Szkolnej, autorka scenariuszy metodycznych i publikacji o tematyce filmoznawczej, współautorka podręcznika do języka polskiego „Ponad słowami”. Współpracuje z dystrybutorami filmowymi, organizatorami festiwali filmowych, kinami studyjnymi i sieciowymi, oraz instytucjami, odpowiadającymi za kształt edukacji filmowej w Polsce, tworząc programy i projekty edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży.

🎥 Aneta Przedlacka-Studniak , psycholożka, doradczyni metodyczna MSCDN Wydział w Płocku

Film stwarza okazję do omówienia z uczniami czterech tematów:

🟢 Międzylatki, czyli tweens → Kim jestem?

🟢 Testowanie siebie w nowych rolach;

🟢 Pułapki dojrzewania: egocentryzm młodzieńczy i złudzenie publiczności;

🟢Potrzeba autentycznego dorosłego – do kogo mogę się zwrócić.

 

Termin: 1️⃣1️⃣ marca 2024 r. godz. 1️⃣3️⃣.0️⃣0️⃣

Miejsce: NoveKino Przedwiośnie

Organizatorzy: MSCDN Wydział w Płocku i NoveKino Przedwiośnie

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Do zobaczenia w kinie!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content