Konferencja „Edukacja z klimatem i wyobraźnią” – 21 maja 2024r., w MSCDN Wydział w Radomiu

 

„Edukacja z klimatem i wyobraźnią” to konferencja 21 maja 2024r. w MSCDN Wydział w Radomiu, na której musisz być! Dlaczego? Zmiana klimatu jest jednym z największych wyzwań XXI wieku, a edukacja klimatyczna staje się koniecznością na wszystkich przedmiotach i poziomach nauczania.

Rozległa i rzetelna wiedza na temat przyczyn, skutków, a także sposobów zapobiegania i dostosowania się do zmiany klimatu oraz nieprzeciętne osobowości prelegentów, gwarantują ciekawe, inspirujące i kształcące spotkanie.

W wystąpieniu zatytułowanym Kształtowanie krajobrazu a klimat  – dr hab. Agnieszka Latocha-Wites, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, zaprezentuje przykłady powiązań między zmianami krajobrazu, a ich efektami klimatycznymi.

Rzeka Wisła – jej wartości i percepcja. Wisła w edukacji geograficznej – to tytuł fascynującej opowieści dr hab. Joanny Angiel, prof.  Uniwersytetu Warszawskiego, o Wiślei jej różnych obliczach: przyrodniczym, kulturowym, społecznym i gospodarczym.

Czy trzeba pogodzić się z tym, że “taki mamy klimat“? W swoim wystąpieniu, dr Bożena Kicińska, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawi typowe sposoby łagodzenia problemów wynikających ze specyfiki klimatu miasta oraz możliwości wykorzystania tej wiedzy w praktyce szkolnej.

Czy zmiana klimatu może doprowadzić do kolejnego globalnego kryzysu gospodarczego? Na to ważne pytanie zarówno w kontekście politycznym, ekonomicznym, społecznym, jak i środowiskowym odpowiedzi  udzieli nam dr Łukasz Kurowski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W kolejnej części konferencji dr hab. Tomasz Wites, prof. Uniwersytetu Warszawskiegow swoim wystąpieniu zatytułowanym Wszystko co robisz zostawia ślad… . Czym jest i jak obliczyć ślad środowiskowy?  zwróci szczególną uwagę na fakt, że każdy z nas w swoich codziennych czynnościach może podejmować bardziej świadome decyzje zmniejszające obciążenie środowiska przyrodniczego.

Serdecznie zapraszamy 21 maja 2024 r. w godz. 15.00 – 18.30 do MSCDN Wydział w Radomiu na konferencję „Edukacja z klimatem i wyobraźnią”!

Każdy uczestnik konferencji otrzyma cyfrowy pakiet materiałów dydaktycznych o zmianie klimatu oraz sadzonkę dębu z Nadleśnictwa Kozienice (Szkółka Leśna Przejazd).

Link do zapisów w formie elektronicznej:

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/25636/o//w/Radom

Zapraszamy!

Koniecznie bądźcie z nami 21 maja na konferencji „Edukacja z klimatem i wyobraźnią|”!

Szczegółowych informacji udziela:

Hanna Habera, nauczycielka konsultantka w zakresie edukacji przyrodniczej w MSCDN Wydział w Radomiu, mail: hanna.habera@mscdn.edu.pl

 

 

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content