Dwuletni projekt Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach już za nami!

Dwuletni projekt

Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna
w mazowieckich szkołach i przedszkolach

już za nami!

W Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej 2 grudnia 2022 roku odbyła się konferencja podsumowująca projekt Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach realizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim – Operą Narodowa oraz firmą iSpot.

Projekt adresowany był do nauczycieli oraz wychowanków  przedszkoli i szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie przygotowania wychowanków przedszkoli oraz uczniów wszystkich etapów edukacyjnych do aktywnego, świadomego, a przede wszystkim krytycznego uczestnictwa w kulturze, w tym z wykorzystaniem wartościowych zasobów w sieci.

W projekcie wzięło udział 808 nauczycieli oraz 525 uczniów i wychowanków przedszkoli.

W ramach działań projektowych zorganizowaliśmy konferencje, warsztaty, seminaria, wycieczki edukacyjne, a także konkurs na szkolny projekt edukacyjny. Zostały opracowane materiały dla nauczycieli, m.in. Storytelling w edukacji – o sztuce opowiadania krok po kroku. Audiowizualny poradnik dla nauczycieli.

W spotkaniu podsumowującym projekt uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, uczniowie z mazowieckich szkół, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz warszawskich instytucji kultury. Podczas konferencji zostały wręczone nagrody laureatom konkursu projektowego Edukacja i kultura za pan brat.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz udziału w kolejnych wydarzeniach.

Ewa Pawlic-Rafałowska
Koordynator Projektu

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content