Debaty i wystąpienia na najwyższym poziomie

W naszym Wydziale odbyło się szkolenie „Debata oksfordzka i wystąpienia publiczne”. Zadaniem uczestników było przygotowanie debaty na temat wakacji. Odwieczny konflikt: morze czy góry został poddany wnikliwej analizie argumentacyjnej…

Adresaci szkolenia – nauczyciele szkół ponadpodstawowych z powiatu płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego uczestniczyli m.in. w warsztacie z zakresu debaty oksfordzkiej i wystąpień publicznych, który prowadził Jan Piosik – Prezes Zarządu Fundacji Projekty Edukacyjne, trener wystąpień publicznych,koordynator Poznańskiej Ligi Debat, juror turniejów debat.

Założenia projektu „Liga Debat Fundacji ORLEN” przedstawiła Karolina Kolbuszewska – Fundacja Projekty Edukacyjne.

Zadaniem uczestników było przygotowanie debaty na temat wakacji. Odwieczny konflikt: morze czy góry został poddany wnikliwej analizie argumentacyjnej ?

Szkolenie było pierwszym etapem projektu Liga Debat Fundacji ORLEN adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach projektu 8 szkół w okresie od września do grudnia 2022 roku będzie mogło wziąć udział w turnieju debat oksfordzkich w formie ligi (turnieju rozłożonego w czasie). We wrześniu w każdej szkole zostaną przeprowadzone szkolenia dla uczniów; przed każdą kolejką debat przewidziane są wykłady merytoryczne i wsparcie tutora debatanckiego.

Koordynacją projektu z ramienia MSCDN zajmuje się Anna Krusiewicz.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content