Czy wiecie, któremu z Polaków Rockefeller zaproponował wspólny biznes?

 

Na pewno wiedzą to już uczniowie uczestniczący w zajęciach Deltaklubu. Pracując STEAM-owo poznawali biografię niezwykłego odkrywcy i wynalazcy – Ignacego Łukasiewicza. 

Zajęcia Deltaklubu w II semestrze 2023/24 to realizacja projektów STEAM:

  • PROJEKTY I PROJEKTANCI – WYZWANIA I ROZWIĄZANIA
  • 3P – PROJEKT, PROTOTYP, PRZYGODA

Zajęcia bazujące na metodologii pracy projektowej zakładały znaczną samodzielność i odpowiedzialność uczniów. W odpowiedzi na realne problemy dostrzegane w otaczających uczniów świecie, szukali innowacyjnych, kreatywnych rozwiązań. W tym celu projektowali, testowali i udoskonalali prototypy urządzeń z dostępnych materiałów analogowych, również z wykorzystaniem możliwości technologicznych. Istotnym elementem projektów była umiejętność prezentowania swoich rozwiązań, a także współpraca z innymi uczestnikami. Każdy zespół w sposób kreatywny pracował nad innowacyjnym rozwiązaniem danego problemu z wykorzystaniem wiedzy z różnych dziedzin nauki. Projekty opierały się na pracy zespołowej.

Zajęcia prowadzili: Anna Krusiewicz i Marian Kuć z MSCDN Wydział w Płocku oraz Robert Pypkowski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie. Koordynatorem projektu DELTAKLUB jest Marzenna Kuć.

Podsumowanie projektu odbyło się w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za przybliżenie sylwetki patrona i niezwykle ciekawe zajęcia chemiczne.

W zajęciach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku.

Działania projektowe powiązane były ze wsparciem dla nauczycieli płockich szkół w ramach współpracy z instytucją partnerską – MSCDN. Zainteresowani nauczyciele mogli obserwować zajęcia, włączać się w nie oraz otrzymać wskazówki do dalszej pracy projektowej w szkole.

Dziękujemy!

Projekt DELTAKLUB realizują Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA oraz MSCDN Wydział w Płocku ze środków Miasta Płocka.

 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content