Czy w dziejach relikwii św. Wojciecha zapisany jest klucz do rozwiązania zagadki kradzieży bezcennej rzeźby? 

Czy w dziejach relikwii św. Wojciecha zapisany jest klucz do rozwiązania zagadki kradzieży bezcennej rzeźby? 

Edukacyjny pokaz filmu ŚWIĘTY już za nami!

Wczoraj odbył się kolejny edukacyjny pokaz filmowy w cyklu SZKOŁA KINA. Tym razem zaprosiliśmy nauczycieli na film  ŚWIĘTY.

Po projekcji spotkaliśmy się z twórcami filmu. W rozmowie wzięli udział Sebastian Buttny (reżyseria i scenariusz) oraz Mateusz Kościukiewicz (porucznik Andrzej Baran). Rozmowę prowadził Artur Wolski. Rozmawialiśmy o pamięci, historii, wspólnych wartościach. Czy mimo podziałów, wyrządzonych krzywd można mieć wspólne cele? Czy są wartości pozwalające przekroczyć lęk i nieufność?

 „To jest film opowiadający o bardzo niezwykłych zbiegach okoliczności, który daje widzowi szansę na rozstrzyganie samodzielnie tego, co znaczą te zbiegi okoliczności i jaka jest ich prawdziwa natura” – Sebastian Buttny.

Czy w dziejach relikwii św. Wojciecha zapisany jest klucz do rozwiązania zagadki kradzieży bezcennej rzeźby?  Czy w historii sprzed 40 lat opowiedzianej w filmie można znaleźć odniesienia do współczesności? Przekonajcie się sami.

Zapraszamy do kina!

Dziękujemy TVP Dystrybucja Kinowa za organizację pokazu, a twórcom za niezwykłe inspirującą rozmowę.

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content