Czy Taylor Swift urodziła się w kraju Amy Winehouse?

Między innymi na takie pytania musieli znać odpowiedź uczestnicy Gry Miejskiej: Angielskie i amerykańskie ślady w naszym mieście, którą po raz kolejny zorganizował Marcin Jaroszewski, nasz doradca metodyczny.

To już nasza świecka tradycja – wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych ma okazję wykazać się nie tylko znajomością topografii naszego miasta, ale przede wszystkim wiedzą na temat historii, kultury i sztuki z Ameryką i Anglią w tle.

Razem ze swoimi nauczycielami odwiedzają charakterystyczne i najbardziej znane miejsca w Płocku i tam szukają odpowiedzi na pytania ułożone przez pomysłodawcę Gry – Marcina Jaroszewskiego oraz współpracujące z nim panie nauczycielki z Liceów.

W tym roku zadania zostały zlokalizowane na terenie NovegoKina Przedwiośnie, Teatru Dramatycznego, Ratusza, Małachowianki, Mediateki eMka, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i oczywiście Jagiellonki.

Miejsca na podium zajęli:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Borkach

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku

W Grze wzięli udział równie utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11,  Szkoły Podstawowej w Blichowie, Szkoły Podstawowej w Słupnie, Szkoły Podstawowej w Święcieńcu, Szkoły Podstawowej w Liszynie oraz Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku.

Dziękujemy za udział, gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content