Czy alpaki pochodzą z Alp? – czyli nie tylko filmowe oblicze finału II edycji FAN

Czy wiecie, że w latach osiemdziesiątych było tak duże zainteresowanie seansami filmowymi, że podczas „szturmu” widzów na jeden z filmów w NoveKino Przedwiośnie zniszczono szklane drzwi wejściowe? Po tym incydencie sprzedaż biletów odbywała się w asyście Milicji Obywatelskiej. Między innymi takie anegdoty mogli wczoraj wysłuchać uczniowie i nauczyciele podczas uroczystego finału II EDYCJI projektu FILMOWA AKADEMIA NAUCZYCIELA 🎞

Krótka lekcja historii naszego kina byłą jedną z atrakcji wydarzenia. O czasach przedwojennych i współczesności opowiadała Joanna Pęsik z NoveKino Przedwiośnie Furorę zrobiły stare taśmy filmowe, a zwłaszcza możliwość zabrania ich fragmentu do domu 🙂

Ale FAN to nie tylko kino – to także rozmowy, które toczą się przy okazji prezentowanych seansów i mają na celu zainspirować do podejmowania ważnych tematów z uczniami.

I tak, w ramach wydarzenia, wystąpili uczniowie klasy III G IB z Jagiellonki pod opieką Marcina Jaroszewskiego nauczyciela angielskiego, którzy opowiedzieli o swoich działaniach w ramach FAN: przygotowali zbiór esejów w języku angielskim na temat tolerancji wraz z refleksją o filmie BLISKO. Zorganizowali także lekcję o tolerancji, powstała mapa myśli o tym, czym jest tolerancja i czego dotyczy, przeprowadzili także dyskusję na temat tolerancji – co możemy zrobić na świecie, aby społeczeństwa były bardziej otwarte i tolerancyjne.

W imieniu całego zespołu FAN bardzo dziękujemy całej Drużynie za pracę i prezentację swoich działań!❤️

Finałem finału była wizyta w Alpaki na Wzgórzu i krótka lekcja o tych niezwykle przyjaznych zwierzakach. Uczniowie mogli także nakarmić przysmakami Julka, Franka, Wojtka i Basię oraz dowiedzieć się m.in. skąd pochodzą alpaki (nie z Alp, jak zasugerował jeden z chłopców, tylko z Peru 😉 i dlaczego w swoim zachowaniu są tak podobne do dzieci – bo często nie słuchają, co się do nich mówi i wszystko robią po swojemu 😉

Dziękujemy niezwykle cierpliwym Paniom Opiekunkom!

Cały zespół Filmowej Akademii: MSCDN Wydział w Płocku NoveKino Przedwiośnie oraz koordynatorki projektu Joanna Zarzycka i Małgorzata Gasik dziękują uczniom z:

🔵Jagiellonka

🔵Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Władysława Szafera

🔵Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

🔵II Prywatna Szkoła Podstawowa Z.O.K „Profesor”

🔵Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku

oraz Paniom Nauczycielkom i Panom Nauczycielom za wspólny czas! Jesteście cudowni! 😘😘😘

Coś się kończy – coś się zaczyna: II edycja dobiegła końca, ale III już się rozgrzewa w bramkach startowych 💪

Bądźcie gotowi 28 września – STARTUJEMY!

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content