Czekolada Audi o smaku skarpet, czyli FAN w służbie wyobraźni, nie tylko kulinarnej

To będzie HIT wszystkich HITÓW! Już wkrótce swoją popularnością przebije nawet lody pewnej ekipy. Jako pierwsi organizujemy zapisy na przedsprzedaż! Kto pierwszy, ten smaczniejszy kąsek dostanie…

Uwaga, uwaga! Przedstawiamy niepowtarzalną, autorską…

CZEKOLADĘ AUDI O SMAKU SKARPET 750 gram

Na pomysł oryginalnego produktu wpadli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku „pod wodzą” niezwykle kreatywnej polonistki Izabeli Rachowicz.

Inspiracją do niecodziennych zajęć była nasza Filmowa Akademia Nauczyciela, a konkretnie grudniowy seans filmu WONKA. 😍

Pani Izabela o zajęciach opowiada tak:

„Marzenia i wyobraźnia są siłą napędową w procesie tworzenia. To początek wszystkiego, co mały i duży człowiek powinien zasmakować, by poczuć energię życia. Dobre kalorie to te, które dają nam chęć do życia, działania – moc sprawczą. Takie wnioski nasunęły się rozsmakowanym w filmie „Wonka” uczniom klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. Redagowanie przepisu na czekoladę, zaproszenia i innych krótkich form użytkowych to tylko skutek świetnej zabawy na lekcji języka polskiego. Nastawiony życzliwie do świata i ludzi cukiernik wygrywa z szarą, „nierzeczywistością”. Ta lekcja to obietnica kolejnych – już po feriach – zajęć na języku polskim, na których uczniowie będą degustować film – cząsteczkami – jak najlepszą tabliczkę czekolady. Niech jej smak pozostanie na caaaaałe życie, by – jak głosi podstawa programowa- „wykorzystywać w interpretacji tekstów kultury doświadczenia własne”.

DZIĘKUJEMY!

Uprzejmie zachęcamy wszystkich uczestników FAN do realizacji podobnych akcji w swoich szkołach!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content