Co w trawie piszczy? Na smutki najlepsi empatyczni ogrodnicy

Wyobraźmy sobie malowniczy, wiosenny ogród, a w nim piękne kwiaty, których płatki i listki mienią się złociście w słońcu…Pracowite pszczółki zbierają z nich nektar, wielobarwne motylki odpoczywają na delikatnych łodyżkach…

Niestety… Sielski widok nie jest tak widowiskowo spokojny i radosny, jak się wydaje. W ogrodzie rośnie także malutka roślinka, która nie kwitnie tak pięknie, nie ma tak zielonych listków. Jest smutna, boi się, że zostanie wkrótce wyśmiana i zlekceważona przez inne kwiatki.

Na szczęście w ogrodzie pojawiają się mądrzy, empatyczni ogrodnicy, którzy odpowiednio dbając o glebę, podlewając i odżywiając roślinkę, pomagają jej stać się równie imponującym, pewnym siebie kwiatkiem…

Piękna metafora naszego dzieciństwa, potrzeby zrozumienia i uwagi, była tematem kolejnego spektaklu w ramach projektu eMOCje w twórczości – Mała sztuka dużych emocji, który odbył się w Miejskim Przedszkolu nr 19 w Płocku.

Panie: Izabela Moryń, Urszula Słowik, Aneta Sadecka – we współpracy z Panią Agatą Siejcą ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku (nauczycielką rytmiki) oraz głównymi bohaterami – dziećmi z Przedszkola doskonale zwróciły uwagę na potrzebę zadbania o emocje i zdrowie psychiczne najmłodszych.

Dziękujemy i gratulujemy!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content