Bezpłatne pokazy edukacyjne filmu „C’mon, C’mon”

Zainspirowani dobrym odbiorem projektu „Depresja dziecięca – Dzień Czekolady” w 2019 roku, przyjęliśmy zaproszenie do współpracy
z dystrybutorem Gutek Film, który zaproponował bezpłatną możliwość obejrzenia premierowego filmu w kinach, w których mamy wydziały MSCDN. Film „C’mon C’mon” w reż. Mike’a Millsa odwołuje się do ważnych z punktu widzenia psychologii i pedagogiki tematów: komunikacji, nazywania i wyrażania emocji, relacji rodzinnych, uważności (mindfulness), i innych. Projekcję filmu powiązaliśmy z nową formą doskonalenia „Wsparcie psychologiczne w edukacji filmowej”.

Projekt oparty jest na bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych z nauczycielami, pedagogami i psychologami szkół ponadpodstawowych. Przygotowano materiały dydaktyczne do filmu: scenariusz lekcji na godzinę z wychowawcą dla szkół ponadpodstawowych (autorka: Anny Równy) oraz analizę psychologiczną (opracowanie: dr Monika Mazur- Mitrowską). Opracowane propozycje metodyczno – psychologiczne wpisują się nie tylko w realizację punktów Polityki Oświatowej Państwa na rok szkolny 2021 – 2022, ale również stanowią cenne wsparcie w rzeczywistości pandemicznej, w której przyszło nam żyć i pracować. Wspomniane materiały edukacyjne udostępnimy Państwu po 17 stycznia, w formacie PDF.

Harmonogram projektu:

 

24 stycznia Warszawa, Kino Muranów, g. 17.00

 

25 stycznia Siedlce, Kino Nove, g. 17.00

 

26 stycznia Radom, Kino Elektrownia, g. 16.00

Link do logowania się w MSCDN Wydział w Radomiu: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/20822/o//w/Radom

 

27 stycznia Płock, Kino Nove, g. 17.00

 

31 stycznia Ostrołęka, Kino Jantar, g. 12.00

 

1 lutego Ciechanów, Kino Łydynia, g. 12.00

 

Czas trwania spotkania to ok. 2,5 godziny (przed filmem 0,5h na wstęp metodyczno – psychologiczny Anny Równy i dr Moniki Mazur – Mitrowskiej i seans, który trwa 1,50 minut).

Szczegółowych informacji w sprawie spotkania w Radomiu udziela kierownik kursu – Anna Równy, e-mail: anna.rowny@mscdn.edu.pl

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content