Aktor, emocje, pies, spektakl i film – kolorowy miszmasz już w przyszłym tygodniu w naszym Wydziale

Czy pamiętacie, że 27 września o godz. 15.30 spotykamy się w naszym Wydziale z aktorem Ksawerym Szlenkierem? Będziemy rozmawiać o wzajemnej miłości kina i emocji, o tym, jak wyrażać emocje, by efektywnie przykuć uwagę widza i skłonić go do refleksji.

Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy!

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Spotkanie będzie także okazją do krótkiego posumowania i wręczenia dyplomów Uczestniczkom III edycji projetu Mała sztuka dużych emocji”.

W jej ramach powstało wiele pięknych, wzruszających i niezwykle mądrych spektakli, których autorami są Nauczyciele i Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Przykładem jest mała sztuka „Spotkanie z psem”, którą zrealizowała wspólnie z dziećmi Pani Małgorzata Kowalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Staroźrebach. Tak opisują wszechstronną akcję promującą nasze eMOCje:

„Do realizacji tego etapu zaproszono rodziców pierwszaków. To Oni z dziećmi przygotowali kukiełki do przedstawienia. Dekoracje przygotowały panie z przedszkola i szkoły oraz Pani Edyta Maraszek z biblioteki. Przez dwa tygodnie trwały próby. Następnie pierwszaki zaprezentowały swój spektakl przedszkolakom z naszego przedszkola oraz rodzicom. To były dni pełne wrażeń.

W ramach tego projektu pierwszaki z rodzicami i wychowawczynią przygotowały także plakaty pod hasłem ,,Z eMOCjami nam do twarzy”. Szerzej rozpropagowali tą akcję dzięki włączeniu się do przygotowania plakatów przedstawicieli z klasy Ia i IIIa. Razem z wychowawczynią dzieci i rodzice przygotowali gazetkę tematyczną. P. Kowalak zapoznała z założeniami kampanii przedstawicieli różnych instytucji w Staroźrebach. Bardzo owocne okazały się spotkania z m.in. p. prezes Banku Spółdzielczego w Staroźrebach p. Małgorzatą Peterą. W naszym banku powieszono cztery plakaty. Rozmowa z p. Anną Aleks – kierownikiem oświaty też okazała się owocna. Na tablicy ogłoszeń przed Urzędem Gminy i na holu w Urzędzie znalazło się miejsce dla dwóch plakatów. W Gminnej Bibliotece Publicznej p. kierownik Marzena Kasiura chętnie umieściła plakat kampanii w swojej placówce. Życzliwość okazała nam p. kierownik GOPS-u w Staroźrebach. Na tablicy umieszczono nasz plakat. Dzięki spotkaniu pan doktor Jacek Sołdaczewski wyraził tresowanie powieszeniem plakatu z naszej kampanii i umieszczono go na holu ośrodka zdrowia. Kolejny plakat znalazł swoje miejsce na drzwiach apteki ,,Przy klasztorze”. Właścicielka apteki p. Barbara chętnie umieściła plakat na drzwiach apteki. Kolejne plakaty powieszono w Przedszkolu w Staroźrebach oraz w naszej szkole. W ten sposób dzieci Ib i wychowawca chcieli zwrócić uwagę na bardzo ważny problem, który może dotknąć każdego z nas. Wszyscy musimy poznać sposoby, jak okiełznać ,,złe” emocje i co zrobić, by przekształcić je w emocje ,,dobre”. Mamy nadzieję, że podjęte przez dzieci, rodziców i nauczycieli działania zbliżą mieszkańców Staroźreb do tej problematyki. Pomogą zrozumieć, jak istotny jest to problem. Może on dotknąć każdego! Małego i dużego! Warto o tym pamiętać.”

Dziękujemy!

Do zobaczenia w najbliższą środę!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content