Prawo autorskie w praktycznej edukacji filmowej; Edufilmoterapia – cele i korzyści; Propozycje narzędzi i metody pracy z najmłodszymi dziećmi; Rozwijanie kreatywności i samodzielnego myślenia dzieci poprzez edukację filmową.
Takie tematy zostaną omówione podczas warsztatów OGLĄDAM, ODCZUWAM, NAZYWAM – edufilmoterapia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które odbędą się 9 listopada w godz. 15.30-18.00 w MSCDN Wydział w Płocku.
Spotkanie poprowadzi Anna Równy, edukatorka filmowa.
Na warsztaty zapraszamy nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych, którzy razem z dziećmi zechcą nakręcić 3-minutowy film o emocjach. Efekty wspólnych działań zaprezentujemy podczas uroczystej gali na „czerwonym dywanie” już wiosną!
ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA
Szkolenie jest realizowane w ramach bezpłatnego projektu eMOCJe w twórczości realizowanym w roku szkolnym 2023/2024 pod hasłem Mistrzowie małego kina emocji.
Tym razem skupimy się na sztuce filmowej jako formie wyrazu własnych emocji. Film jako przekaz audiowizualny, daje szeroki potencjał działań nie tylko dydaktycznych, ale również wzmacniających kreatywność dzieci. Wielość zmysłów, które reagują na odbiór filmu, poszerza efektywność działań nauczyciela i wychowawcy, pozwalając na rozwijanie empatii dzieci, umiejętności nazywania emocji oraz budowania stabilności emocjonalnej.
Warsztaty z aktorem, reżyserem i specjalistą od edufilmoterapii będą podstawą przydatną do podjęcia opisywanych działań w przedszkolu i w szkole, ale również przybliżą uczestnikom/uczestniczkom przykłady zastosowania określonych zasobów audiowizualnych. Prowadzący zaprezentują również narzędzia i metody do pracy z filmem z najmłodszymi dziećmi, wpisując się w założenia działań innowacyjnych, rozwijających samodzielność myślenia i kreatywność dzieci.
Spotkanie i udział w projekcie są bezpłatne, finansowane ze środków Miasta Płocka.
Realizacja projektu:
- 9 listopada 2023 r. – warsztat z edufilmoterapii z edukatorką filmową – Anną Równy.
- Grudzień 2023 r. – Kamera prawdę ci powie – warsztaty z dziennikarzem Michałem Siedleckim.
Kolejne spotkania będą realizowane od lutego 2024 r.
Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział. Dyplom potwierdzający realizację Projektu otrzymają Nauczyciele, którzy wspólnie z dziećmi przygotują krótki, maksymalnie 3 minutowy film o emocjach (zrealizowany za pomocą smartfona lub kamery, ważne będzie przede wszystkim kreatywne ujęcie tematu).
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Kontakt: Koordynator projektu – Małgorzata Gasik, MSCDN Wydział w Płocku, mail: malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl nr tel.: 24 364 45 74
ZAPRASZAMY!