26 V 2022 – Konferencja pt. DOBROSTAN MŁODYCH DOROSŁYCH

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Młodzi Dorośli – uczniowie szkół ponadpodstawowych,
zapraszamy na konferencję, której celem jest przedstawienie dobrych praktyk budowania dobrostanu młodych dorosłych i przez młodych dorosłych.

DOBROSTAN MŁODYCH DOROSŁYCH

W programie:

  1. Zdrowie i styl życia młodych dorosłych
  2. Work – life balance. Rola równowagi w osiąganiu dobrostanu
  3. Pudełko wartości młodego dorosłego
  4. Szkoła przestrzenią harmonijnego rozwoju – dobre praktyki
  5. Młody dorosły współkreatorem swojego środowiska
  6. Żona modna czy odpowiedzialna konsumentka?
  7. OD POMYSŁU DO REALIZACJI. Jak zrobić swój pierwszy film dokumentalny?

Prelegenci:

  • dr Anna Guzy – językoznawca, psycholog, psychoterapeuta, trener emisji głosu i technik relaksacyjno-oddechowych. Autorka i współautorka ponad 60 publikacji z zakresu dydaktyki, emisji głosu, profilaktyki i psychologii. Pracownik naukowy na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Centrum Diagnostyki i Psychoterapii „Optima” w Gliwicach. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT), jak również ARLE (Association for Research in L1 Education).
  • dr Teresa Hołdakowska – nauczycielka biologii z wieloletnim stażem, pracuje w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Warszawie; autorka i recenzentka licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych, egzaminatorka współpracująca z OKE, pasjonatka wykonywanego zawodu, przyrody i górskich szlaków.
  • Lidia Anna Kalicińska – nauczycielka j. polskiego z 25-letnim stażem. Absolwentka filologii polskiej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, oraz Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej i Mediów w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie – kierunek Komunikacja społeczna i media, podyplomowych studiów z zakresu bibliotekoznawstwa. Współpracowała z czasopismami, rozgłośniami radiowymi, m.in. Radio Jedność w Kielcach, Życie Warszawy, W latach 2002–2006 radna jednej z warszawskich dzielnic. Nie lubi monotonii, interesuje się teatrem, literaturą, podróżami oraz historią i biografiami artystów z okresu XX-lecia międzywojennego.
  • Izabela Nowak-Piłka – pedagog w zakresie nauk o zdrowiu, pedagog terapeuta. Od 2012 r. pełni funkcję dyrektora w LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Od tego czasu udało jej się stworzyć markę tej szkoły – wiąże się z tym rozpoznawalność i renoma na edukacyjnej mapie, nie tylko Warszawy. A wszystko to dzięki współpracy z Komendą Stołeczną Policji, Dowództwem Garnizonu Warszawa, Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, Akademią Sztuki Wojennej i Krajową Izbą Administracji Skarbowej. W 2017 r. otrzymała jako dyrektor szkoły lokalne wyróżnienie Praską Nagrodę Edukacyjną Ad Rem. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w 2017 r. odznaczył sztandar szkoły Medalem Pro Patria, a w 2018 r. jako pierwsza szkoła w Polsce otrzymaliśmy Medal Pro Bono Poloniae. Wyróżniona w Konkursie Ogólnopolskim „Super Dyrektor” w 2021 r.
  • dr Magdalena Ochwat – Instytut Literaturoznawstwa, Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Śląski w Katowicach. Jej zainteresowania naukowe skupione są na edukacji polonistycznej, wykorzystaniu w kształceniu reportaży literackich oraz społecznej odpowiedzialności lektur szklonych. Interesuje się wyzwaniami XXI wieku: globalnymi kryzysami, migracjami, zmianami klimatycznymi, wielokulturowością. Redaktor naczelna czasopisma „Z Teorii i Praktyki Dydaktycznej Języka Polskiego” i koordynator programu dla nauczycieli polonistów „Uniwersytet Polonistów”.
  • Karolina Śmigiel – stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Pomysłodawczyni i koordynatorka programu SKOK W DOK. Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków” (reż. Jarosław Wszędybył), członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej. Wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu). Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach oraz koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”.
  • dr hab. Aleksandra Tłuściak-Deliowska – profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Kierownik Szkoły Doktorskiej. Prowadzi zajęcia w Katedrze dydaktyki i Pedagogiki Medialnej. Główne obszary badawcze: problem przemocy rówieśniczej i jego szkolny kontekst, klimat i kultura szkoły, proces kształcenia i jego uwarunkowania. Autorka licznych publikacji krajowych i międzynarodowych, m.in. ,,Problem przemocy, znęcania się i wykluczenia rówieśniczego z perspektywy uczniów”, ,,Wykorzystanie poważnych gier cyfrowych w profilaktyce przemocy rówieśniczej”.
  • Zofia Węglowska – trener kreatywności, komunikacji i pracy zespołowej, trener i konstruktor LRC (pl. trasa linowa), psycholog, tworzy programy warsztatów na podstawie metodyki Design Thinking i autorskie narzędzia Generatora Pomysłów. Wykorzystuje gry strategiczne na trasie linowej jako metodę warsztatową. Prowadzi szkolenia skupione wokół tematów grupowych metod pracy kreatywnej, sesje Design Thinking, warsztaty efektywnej współpracy, komunikacji oraz rozwiązywania konfliktów. Certyfikacja Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET.

TERMIN – 26 maja 2022 r. godz. 12.00-17.00

MIEJSCE – MSCDN, Wydział w Warszawie ul. Świętojerska 9 aula (parter)

UWAGA! Wydarzenie jest bezpłatne i będzie realizowane w formie hybrydowej (stacjonarnie oraz online).

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej.


Uczestnicy konferencji otrzymują materiały edukacyjne i certyfikaty w formie elektronicznej.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Alina Karaśkiewicz; e-mail: alina.karaskiewicz@mscdn.edu.pl, tel. 22 536 60 83; pn.; śr.; czw.; w godz. 8.30–14.30.

Nasi Partnerzy:

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content