Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozwoju kreatywności i przyjazne środowisko, w którym wszyscy śmieją się tak, że żaden, nawet najbardziej nieszablonowy pomysł, nie może być wyśmiany? Dowiedzą się uczestnicy warsztatu inaugurującego kolejną edycję projektu eMOCje w twórczości, która w tym roku szkolnym będzie realizowana pod hasłem: Szkoła latania w kosmos, czyli empatyczni Rebelianci 4K w akcji.
Czy gdyby marzenia małego Mirosława Hermaszewskiego zostały wyśmiane przez nauczycieli i kolegów, moglibyśmy dziś pochwalić się jedynym polskim astronautą w kosmosie? Być może na zawsze ten śmiech zaprzepaściłby plany chłopca i odebrał odwagę do działania. Ilu podobnych chłopców i dziewczynek zrezygnowało z walki o swoje marzenia, bo ktoś wyśmiał, zbagatelizował lub zignorował ich fantazje?
Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dzieciom przestrzeń do realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów (oczywiście w granicach bezpieczeństwa ?) , czyli umieć na co dzień uczyć „latania w kosmos”. Do tego nie są potrzebne drogie rakiety i sztab wybitnych inżynierów – wystarczy kilka mądrych słów.
O tym, jak tego dokonać, jak wspierać dzieci w realizacji marzeń, dowiemy się podczas warsztatu Szkoła latania w kosmos, czyli empatyczni Rebelianci 4K w akcji, które odbędą się 9 października 2024 r. w godz. 15.30-18.30 w MSCDN Wydział w Płocku. Na spotkanie zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA
Szkolenie poprowadzi dr Jarosław Marek Spychała – wykładowca akademicki (Bonn, Tübingen, Konstanz, Barcelona, Edinburgh, Dublin, Warszawa), twórca programu Lego Logos – nowatorskiej metody uczenia filozofii za pomocą klocków lego. Naukowo zajmuje się historią filozofii i religii.
Uwaga! W tym roku szkolnym finałowym „produktem” naszego projektu będzie DZIENNIK Z PODRÓŻY W KOSMOS, który może przybrać postać książki – im bardziej niezwykła i kreatywna, tym lepiej! Może to być „żywa” książka, z klocków lego, tradycyjna, w formie e-booka, 3D, najważniejsze by tematyka dotyczyła emocji, jakie mogą nam towarzyszyć w podróży w kosmos (ten metaforyczny lub realny).
Warsztaty z dr. Jarosławem Markiem Spychałą zainaugurują kolejną edycję projektu eMOCje w twórczości, która jest realizowana przez SIE DELTA we współpracy z MSCDN Wydział w Płocku ze środków Miasta Płocka.
Kontakt z koordynatorem projektu: Małgorzata Gasik, mail: malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl tel.: 24 364 45 74