9 V 2024 r. – FAN: Pokój nauczycielski

Uroczyście ogłaszamy, że ostatnim tytułem sezonu 2023/2024 w Filmowej Akademii Nauczyciela będzie nominowany do Oscara za najlepszy film międzynarodowy: POKÓJ NAUCZYCIELSKI!

Aby jak najbielej zrozumieć istotę fabuły, przytaczamy rekomendację Zespołu Edukatorów Filmowych:

„Pokój nauczycielski to niezwykle interesujący i wieloznaczny film, który może stać się początkiem wielu fascynujących rozmów z młodzieżą. Porusza kwestie uczciwości, stygmatyzowania w związku z pochodzeniem czy wyznaniem, relacji między dorosłymi i dziećmi, odpowiedzialności za siebie i innych, siły i słabości oraz różnych aspektów działania mediów.

Film Ilkera Çataka zadaje pytania o etykę ludzkiego postępowania i prawo do prywatności. Wyraźnie pokazuje, że nawet działania motywowane szlachetnymi pobudkami, mogą mieć niespodziewane i daleko idące konsekwencje. Twórcy obnażają pewne powszechne mechanizmy manipulacji, kontroli i budowania hierarchii, których przejawy rozpoznać można w różnych obszarach życia społecznego. Pokój nauczycielski zachęca do krytycznego i uważnego przyglądania się rzeczywistości – również tej najbliższej, na przykład szkolnej.

Film produkcji niemieckiej, w reżyserii twórcy pochodzenia tureckiego, z główną bohaterką o polskim nazwisku jest inspirującym materiałem do rozważań na temat współczesnej wielokulturowości w Europie i zasadach życia społecznego z emigrantami….” Więcej na stronie: https://zef.org.pl/pokoj-nauczycielski/

Opis filmu:

Carla Nowak jest oddaną, idealistyczną młodą nauczycielką w niemieckim gimnazjum. Jej bardzo dobre, do tej pory, relacje z uczniami zostają nadwyrężone, gdy w szkole dochodzi do serii kradzieży, a dochodzenie personelu, w tym samej Carli, prowadzi do oskarżeń i nieufności wśród oburzonych rodziców, opiniotwórczych kolegów i rozzłoszczonych uczniów. Uwięziona w środku tej złożonej sytuacji, Carla próbuje mediować, ale im bardziej stara się postąpić właściwie, tym jej położenie staje się coraz bardziej rozpaczliwe.

Zapraszamy 9 maja 2024 r. o godz. 17.00 do NoveKino Przedwiośnie

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Do zobaczenia!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content