8 X 2025 r. – FAN: Zapraszamy na film Chopin, Chopin

Przedpremierowy, bezpłatny dla nauczycieli pokaz najnowszego filmu Michała Kwiecińskiego odbędzie się już 8 października. Zapraszamy!

„Chopin, Chopin!” to nie tylko biografia legendarnego kompozytora, ale prawdziwa filmowa epopeja, która przeniesie nas w XIX wiek kiedy Fryderyk był ulubieńcem arystokracji i króla Francji. Budżet filmu wyniósł prawie 72 mln złotych! Zdjęcia były realizowane we Francji, Hiszpanii i w Polsce.

Opis filmu:

Paryż, 1835 rok. Fryderyk Chopin ma 25 lat i jest ulubieńcem paryskich salonów, arystokracji i króla Francji. Żadne znaczące wydarzenie nie może odbyć się bez jego udziału. Widzimy go podczas nocnych eskapad i afterparty po koncertach. Zazwyczaj pełnego energii, przykrywającego chorobę żartem. Jego życie ucieka, jednak Fryderyk nie zwalnia. Tworzy swoje największe dzieła, czasem na specjalne zamówienie, a jednocześnie z powodów finansowych, udziela lekcji gry na fortepianie. Jest podziwiany przez przyjaciół i uwielbiany przez kobiety. Z czasem jednak odkrywa, że najważniejsza w jego życiu jest muzyka.

W roli głównej wystąpił Eryk Kulm, którego znamy m.in. z filmu Filip.

Na seans i spotkanie z gościem zapraszamy
8 października 2025 r. o godz. 17.00 do NoveKino Przedwiośnie w Płocku.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Do zobaczenia w kinie!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Przejdź do treści