Styczeń 2024 r. – Homo mediens w szkole – zapraszamy na edukacyjne wydarzenie

Homo mediens są wśród nas! Brzmi tajemniczo, a temat jakże aktualny! Zapraszamy nauczycieli przedmiotów humanistycznych na II część wydarzenia organizowanego we współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. M. Dąbrowskiej w Płocku

Homo mediens w szkole. Humanistycznie – praktycznie – dynamicznie,

które odbędzie się w w styczniu 2025 r. w MSCDN Wydział w Płocku.

O czym będziemy mówić? Niech za wyjaśnienie posłużą słowa prof. Janusza Morbitzera zajmującego się pedagogiką medialną, kulturą edukacji, technologii kształcenia i informatyki, autora wielu publikacji naukowych związanych z edukacją medialną:

Edukacja nowego typu ucznia – homo mediens – wymaga nowych kompetencji także u nauczycieli. Ideałem byłoby wykorzystanie naturalnych kompetencji medialnych młodego pokolenia i takie ich ukierunkowanie oraz uzupełnienie innymi ważnymi kompetencjami, aby – z jednej strony – zapewnić uczniom realizację pasji i zainteresowań oraz poczucie samorealizacji, z drugiej – dobrze przygotować ich do satysfakcjonującego funkcjonowania na rynku pracy.

W programie:

  • Narysowane – zapamiętane! O rysunkowych notatkach i myśleniu wizualnym.
  • Gry komputerowe – jak w edukacji humanistycznej wykorzystywać ich potencjał.
  • Czy w szkole jest miejsce na teatr?
  • Projekty STEAM, czyli pomysł na „odczarowanie” edukacji humanistycznej.

Zgłoszenia już wkrótce!

Wspólnie udowodnimy, że kompetencje humanistyczne są dziś potrzebne!

O naszych prelegentach:

Marcin Siekański  – historyk, doświadczony szkoleniowiec Game Based Learning i grywalizacji. Jeden z pionierów wykorzystywania gier i ich systemów w procesie szeroko pojętej edukacji, rozwijania umiejętności i kształtowaniu zachowań. Członek rady do spraw technologii informacyjno-komunikacyjnych w systemach oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki. Wybrany przez kapitułę „szerokiego porozumienia na rzecz umiejętności cyfrowych ” do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2022. Członek Rady do spraw Informatyzacji Edukacji przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

 

 

Aleksandra Banach– nauczycielka konsultantka ds. przedmiotów artystycznych MSCDN Wydział w Płocku. Prowadzi szkolenia z myślenia wizualnego, wprowadzając nauczycieli w świat sketchnotingu, który z powodzeniem stosuje podczas zajęć z dziećmi. Dzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie przedmiotów artystycznych, realizując przedsięwzięcia edukacyjne, które dostarczają inspiracji nauczycielom; szczególnie zaangażowana w projekty STEAM. 

Do zobaczenia!

 

 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content