5 XI 2022 – Wdrażanie nowej podstawy programowej z chemii w szkołach ponadpodstawowych doświadczenia z chemii organicznej

Szanowni Państwo,

Nauczyciele CHEMII szkół ponadpodstawowych zapraszamy na warsztaty metodyczne:

Wdrażanie nowej podstawy programowej z chemii w szkołach ponadpodstawowych
doświadczenia z chemii organicznej

Cele ogólne:

  • Kształtowanie kompetencji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej z chemii w szkołach ponadpodstawowych.
  • Doskonalenie umiejętności przeprowadzania doświadczeń chemicznych z uczniami.

Rodzaj formy: bezpłatne warsztaty metodyczne – stacjonarnie
Termin: 5 listopada 2022 r. (sobota), w godz.10.00- 14.15
Liczba godz.: 5

Program szkolenia:

  1. Status prawny oraz struktura nowej podstawy programowej z chemii realizowanej w szkołach ponadpodstawowych.
  2. Analiza zmian w podstawie programowej z chemii w odniesieniu do wymagań, działów tematycznych, korelacji z innymi przedmiotami i ramowych planów nauczania.
  3. Warunki realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej. Planowanie i realizacja doświadczeń z chemii organicznej.

Miejsce: pracownia chemiczna.

Prowadzący:

  • Piotr Dzwoniarek – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel chemii w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV w Warszawie ze świetnie wyposażoną pracownią chemiczna. W niekonwencjonalny sposób popularyzuje naukę i naucza chemii od wielu lat. Wcześniej związany z firmą Mały Inżynier, gdzie prowadził pokazy oraz warsztaty chemiczne zarówno dla osób dorosłych i uczniów oraz  z Centrum Nauki Kopernik gdzie pracował jako animator oraz prowadził zajęcia laboratoryjne. Współpracował z Telewizją Polską przy produkcji programu Sonda2, występował w felietonach radiowych poświęconych nauce w Radiowej Czwórce. Prowadzi wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty w ramach festiwali naukowych. Od 3 lat współpracuje z MSCDN, jego szkolenia cieszą się ogromnym powodzeniem wśród nauczycieli.
  • Dr Ewa Pyłka-Gutowska – nauczyciel dyplomowany, wieloletni nauczyciel konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie  wz. przedmiotów nauk przyrodniczych. Koordynator Zespołu Edukacji Przyrodniczej na Mazowszu.

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej

Ważne! W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilną informację zwrotną z tytułem szkolenia w temacie wiadomości wysłanej na adres: ewa.pylka@mscdn.edu.pl

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Ewa Pyłka-Gutowska e-mail: ewa.pylka@mscdn.edu.pl , tel. 506 386 045

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content