4 X 2022 – Poczujcie, jak bije „serce dębu”! Szkoła Kina zaprasza!

4 października,  godz. 15:30,  
Nove Kino Atlantic, ul. Chmielna 33, Warszawa

Po pokazie odbędzie się rozmowa z udziałem: Beaty Jewiarz – dziennikarki Radio dla Ciebie oraz prof. dr. hab. Marcina Zycha – Dyrektora Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

„Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „serce dębu”.
Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.

Dla każdego nauczyciela przygotowany został prezent – edukacyjny plakat filmu SERCE DĘBU!

 W ramach wsparcia edukacyjnego Best Film proponuje:

  1. Szkicowany edukacyjny plakat filmowy jako pomoc dydaktyczną. Plakat w wykonaniu wspaniałej artystki https://www.facebook.com/karolinaskorbart 
  2. Prelekcję dla uczniów przygotowaną i przeprowadzoną przez niezwykłego przyrodnika i miłośnika dębów – Adama Zbyryta  https://www.facebook.com/Adam-Zbyryt-Cz%C5%82owiek-z-Puszczy-109952661725081
  3. Scenariusze lekcji  przygotowane przez zespół edukatorów filmowych Ferment.
  4. Wspólnie z siecią kin Helios i fundacją lasynazawsze.pl  posadzenie nowego lasu wiosną 2023 roku.

Każdy bilet uczniowski przyczyni się do stworzenia nowego, pełnego zieleni miejsca! 

Film prezentowany był na Festiwalu Nowe Horyzonty oraz Festiwalu Dwa Brzegi i zdobył tam serca widzów i krytyków filmowych.

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content