Ad astra! O życiu z głową w gwiazdach – to hasło przewodnie spotkania z jednym z najbardziej znanych w Polsce miłośników gwiazd, łowcą zórz polarnych i zaćmień Słońca, miłośnikiem Arktyki, twórcą Z głową w gwiazdach, popularyzatorem astronomii – KAROLEM WÓJCICKIM! Wystarczy przygotować razem z dziećmi Dziennik podróży w kosmos, aby zyskać bilet wstępu!
„Nieprzespane noce mogą być początkiem kosmicznych wspomnień na całe życie! Podczas tego spotkania opowiem o fascynujących zjawiskach astronomicznych, takich jak zorze polarne, deszcze meteorów czy starty rakiet, oraz o tym, jak pasja do patrzenia w niebo może zmienić nasze życie i otworzyć drzwi do niezwykłych przygód.” – tak do udziału w wydarzeniu zaprasza sam gość – Karol Wójcicki.
Spotkanie odbędzie się 28 maja 2025 r. o godz. 12.00 w Mediatece eMka. Do udziału w spotkaniu zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej wraz z dziećmi (klasa/grupa).
Biletem wstępu będzie eMOCjonalny Dziennik podróży w kosmos, który może przybrać postać książki – im bardziej niezwykła i kreatywna, tym lepiej! Może to być „żywa” książka, z klocków lego, tradycyjna, w formie e-booka, 3D – liczymy na Państwa kreatywność!
Dziennik dotyczy podróży w kosmos, ale główną osią są emocje, jakie mogą nam towarzyszyć w tej podróży. Najważniejsze, aby dzieci, w związku z realizacją zadania, miały świadomość, że ich emocje są ważne, że mają do nich prawo, ale ważne jest też umiejętne zarządzanie tymi emocjami…
Nagrodą, oprócz spotkania z popularnych miłośnikiem gwiazd, będą DELTUSIE, które wręczymy podczas finałowej Gali – 28 maja w eMce.
Dokumentację z realizacji zadania w dowolnej formie: filmy, zdjęcia, kilkuzdaniowy opis Dziennika proszę wysłać na adres malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl do 16 maja.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! Pierwszeństwo udziału mają nauczyciele, którzy uczestniczyli w szkoleniach w ramach SZKOŁY LATANIA W KOSMOS.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt z koordynatorem projektu eMOCje w twórczości – SZKOŁA LATANIA W KOSMOS: Małgorzatą Gasik, nr tel.: 24 364 45 74, mail: malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl do 30 kwietnia 2025 r.!
Spotkanie i projekt jest realizowane przez SIE DELTA oraz MSCDN Wydział w Płocku, dofinansowane ze środków Miasta Płocka.
Zapraszamy!
