27 X 2022 – Zapraszamy na V Kongres Edukacji

Zapraszamy na

V Kongres Edukacji

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności ma przyjemność zaprosić na V Kongres Edukacji, który odbędzie się 27 października 2022 r. o godzinie 12:00 na Uniwersytecie Warszawskim w Audytorium Maximum.

Kluczowym tematem V Kongresu Edukacji jest umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wartości jednoczących Europę. Podczas wykładów oraz prezentacji uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. tego, jak duże znaczenie właśnie w kontekście współpracy ma sieciowanie, które poprzez udostępnianie wiedzy i wymianę pomysłów wspiera ich rozwój zarówno w aspekcie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

Kongres Edukacji będzie doskonałą okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+. Ta historia mobilności studentów, uczniów, nauczycieli w programach Erasmus i Erasmus+ dała Europie niezwykłe bogactwo – pokolenie ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Ponieważ codzienność Erasmusa+ to właśnie mobilności, podsumowane zostaną statystyki najczęściej wybieranych kierunków przez uczniów, studentów, słuchaczy i wolontariuszy biorących udział w programie.

Ponadto podczas Kongresu przewidziano sesje dotyczące realizacji priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ w międzynarodowych projektach: Włączanie i różnorodność, Transformacja cyfrowa, Środowisko i walka ze zmianą klimatu, Uczestnictwo w życiu demokratycznym.

Kongres będzie uświetniony koncertem, a także galą wręczenia nagród w konkursach European Language Label, EDUinspiracje i Europejska nagroda za innowacyjność w nauczaniu (EITA).

Więcej o Kongresie:

Zachęcamy też do odwiedzenia strony: https://kongres.frse.org.pl/

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content