27 września 2023 r. – Mistrzowie małego kina eMOCji z Ksawerym Szlenkierem i Mariuszem Palejem

Zdemaskuj swoje emocje w filmie – pod takim hasłem już 27 września odbędzie się warsztat , który jednocześnie zakończy III edycję projektu „Mała sztuka dużych eMOCji” i zainauguruje IV edycję „Mistrzowie małego kina emocji”. Gościem specjalnym będzie aktor Ksawery Szlenkier. Kolejne spotkanie poprowadzi reżyser Mariusz Palej. Zapraszamy!

Uwaga Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – ten projekt i spotkanie są stworzone na Waszą miarę!

Już 27 września o godzinie 15.30 w MSCDN Wydział w Płocku odbędzie się inspirujące wydarzenie w III aktach:

   

   • Część I: Garść emocjonujących inspiracji, czyli Z emocjami nam do twarzy – podsumowanie III edycji projektu eMOCje w twórczości: Mała sztuka dużych emocji;

   • Część II: Rozpoczęcie IV edycji: Mistrzowie małego kina emocji – przedstawienie zasad i harmonogramu;

   • Część III: Zdemaskuj swoje emocje w filmie – warsztat z aktorem, Ksawerym Szlenkierem znanym m.in. z takich filmów i seriali jak: „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”, „Porady na zdrady 2” i „Krew z Krwi” X. Żuławskiego.

  Nasz gość podpowie m.in. dlaczego autentyczne emocje są tak ważne w realizacji filmu, jak je wyrazić i przenieść na mały ekran – bo właśnie film będzie głównym bohaterem najnowszej edycji projektu eMOCje w twórczości.

  ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  W tym roku szkolnym skupimy się na sztuce filmowej jako formie wyrazu własnych emocji. Film jako przekaz audiowizualny, daje szeroki potencjał działań nie tylko dydaktycznych, ale również wzmacniających kreatywność dzieci. Wielość zmysłów, które reagują na odbiór filmu, poszerza efektywność działań nauczyciela i wychowawcy, pozwalając na rozwijanie empatii dzieci, umiejętności nazywania emocji oraz budowania stabilności emocjonalnej.
  Warsztaty z aktorem, reżyserem i specjalistą od edufilmoterapii będą podstawą przydatną do podjęcia opisywanych działań w przedszkolu i w szkole, ale również przybliżą uczestnikom/uczestniczkom przykłady zastosowania określonych zasobów audiowizualnych. Prowadzący zaprezentują również narzędzia i metody do pracy z filmem z najmłodszymi dziećmi, wpisując się w założenia działań innowacyjnych, rozwijających samodzielność myślenia i kreatywność dzieci.

  Spotkanie i udział w projekcie są bezpłatne, finansowane ze środków Miasta Płocka.

  Realizacja projektu:

  Warsztaty realizowane będą raz w miesiącu. W 2023 r. odbędą się 4 spotkania:

   • 27 września – spotkanie z Ksawerym Szlenkierem;

    

    

   • Październik 2023 r.– spotkanie z Mariuszem Palejem, reżyserem m.in. takich filmów jak: Detektyw Bruno, Za niebieskimi drzwiami, Komisarz Alex, Czarny młyn.

   •  

    

   • Listopad 2023 r. – warsztat z edufilmoterapii z edukatorką filmową – Anną Równy.

    

    

   • Grudzień 2023 r. – Kamera prawdę ci powie – warsztaty z dziennikarzem Michałem Siedleckim.

    

    

   Kolejne spotkania będą realizowane od lutego 2024 r.

   Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział. Dyplom potwierdzający realizację Projektu otrzymają Nauczyciele, którzy wspólnie z dziećmi przygotują krótki, maksymalnie 3 minutowy film o emocjach (zrealizowany za pomocą smartfona lub kamery, ważne będzie przede wszystkim kreatywne ujęcie tematu).

   Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

   Kontakt: Koordynator projektu – Małgorzata Gasik, MSCDN Wydział w Płocku, mail: malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl nr tel.: 24 364 45 74

   ZAPRASZAMY!

   ul. Gałczyńskiego 26
   09-400 Płock
   tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
   tel. kom. 500 274 304

   plock@mscdn.edu.pl

   Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

   Skip to content