22 XI 2023 r. – Film i edukacja – czy dziś mogą iść w parze? Konferencja

Młodzi twórcy – młodzi odbiorcy – dajmy im głos! Film i Internet – o czym nauczyciel wiedzieć powinien; Debata: Film i edukacja – czy dziś mogą iść w parze? Na filmowych ścieżkach… w Płocku. Inspiracje filmowo-turystyczne – to zagadnienia konferencji, którą organizujemy 22 listopada wspólnie z NoveKino Przedwiośnie.

Poszerzenie wiedzy nauczycieli na temat edukacji filmowej to cel główny wydarzenia, które wkrótce odbędzie się w NoveKino Przedwiośnie w Płocku. Chcemy jednak zwrócić uwagę nie tylko na edukacyjną rolę filmu, ale także na zjawiska, których fenomenu my, dorośli, często nie rozumiemy – filmy na TikToku czy YouTube. Pozornie niegroźne, banalne, czasem wręcz zwyczajnie niemądre – promują patologiczne zachowania i nadają rozgłos m.in. osobom z kryminalną przeszłością. Wielu z popularnych tiktokerów przyciąga tłumy podczas tzw. freak-fightów CLOUT MMA lub w ramach dyskotekowego show.

Podczas spotkania będziemy także dyskutować o tym, czy w dzisiejszych czasach, również w kontekście ww. problemu, film może nadal pełnić rolę edukacyjną i jak zmotywować młodych ludzi do wizyty w kinie na ambitnym seansie.

Konferencja Film i edukacja – czy dziś mogą iść w parze?
odbędzie się 22 listopada w godz. 13.00-16.00
w NoveKino Przedwiośnie w Płocku.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

PROGRAM KONFERENCJI

 

GOŚĆ SPECJALNY

 

Alek Pietrzak

Płocczanin, scenarzysta, reżyser, oraz twórca inicjatyw kulturalnych (Big Festivalowski, Muzeum Memów). Członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia Filmowców Polskich. 

Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu, oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Reżyserii Filmowej. Jego dyplomowy film Mocna kawa wcale nie jest taka zła oraz krótki film zrealizowany w Studiu Munka pt. Ja i mój tata zdobyły ponad 20 nagród, w tym nagrodę publiczności na Heartland Film Festival w Indianapolis i w Huesce w Hiszpani. 

W wieku 25 lat zadebiutował pełnometrażową czarną komedią Juliusz, która zakwalifikowała się do konkursu głównego Festiwalu Filmowego w Gdyni (najmłodszy reżyser w historii festiwalu). W telewizji zadebiutował reżyserując 5 odcinków w powracającym po 10 latach kultowym serialu TVN pt. 39.5 tygodnia

W sierpniu 2021 do kin wszedł jego najnowszy komediodramat Czarna Owca (prod. TVN Discovery). Obecnie Alek wykłada preprodukcję w Warszawskiej Szkole Filmowej, prowadzi audycje w radiu Kampus o nazwie Ciąg Dalszy Kinematografii i przygotowuje kolejne projekty filmowe. 

 

 
 

 

POZOSTALI PRELEGENCI:

 

Anna Równy,
edukatorka filmowa

Radek Łabarzewski,
animator kultury w POKiS

Marcin Jaroszewski,
miłośnik kina, doradca metodyczny MSCDN

Aneta Przedlacka-Studniak,
psycholog, doradca metodyczny MSCDN

Paweł Łaszkiewicz,
psycholog

Anna Dymek,
nauczyciel języka polskiego
w szkole ponadpodstawowej

Katarzyna Kacprzak
nauczyciel w szkole podstawowej


Joanna Pęsik,
NoveKino Przedwiośnie

 

KONTAKT:

 

Anna Krusiewicz,
nr tel. 24 364 45 83
anna.krusiewicz@mscdn.edu.pl

 

 
 

Małgorzata Gasik
nr tel. 24 364 45 74
malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content