22 IV 2022 – Szkoła Kina zaprasza nauczycieli na pokaz filmu BIGGER THAN US.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi MSCDN w Warszawie zaprasza nauczycieli na pokaz filmu BIGGER THAN US

SZKOŁA KINA ZAPRASZA!

JAK NIE MY, TO KTO? JEŚLI NIE TERAZ, TO KIEDY?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie serdecznie zaprasza nauczycieli na edukacyjny pokaz filmu 

BIGGER THAN US

Pokaz odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku w kinie Atlantic, ul. Chmielna 33 w Warszawie o godz. 1600

Po projekcji odbędzie prezentacja materiałów edukacyjnych oraz rozmowa, którą poprowadzi Artur Wolski.

Od sześciu lat Melati (18 lat) walczy z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Podobnie jak ona, całe pokolenie mobilizuje się, żeby naprawić świat. Nastolatkowie i młodzi ludzie na całym świecie walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do edukacji lub żywności. Walczą o godność. Sami przeciw wszystkim, czasem ryzykując własnym życiem i bezpieczeństwem, chronią, oskarżają i troszczą się o innych. O Ziemię. To oni dokonują zmian.

Melati podróżuje po całym świecie, żeby ich spotkać. Chce zrozumieć, jak się nie poddawać i dalej robić swoje. Od faveli w Rio po odległe wioski Malawi, od tratw przybijających do wybrzeży wyspy Lesbos po ceremonie organizowane przez rdzennych Amerykanów w górach Kolorado – Rene, Mary, Xiu, Memory, Mohamad i Winnie pokazują nam cudowny świat, w którym rządzą odwaga i radość, a ludzie poświęcają się wyższym celom. W czasach, kiedy wydaje się, że wszystko się rozpada, ci młodzi ludzie pokazują nam, jak żyć.

Zwiastun filmu

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content