22-23 VIII 2024 – „Edukacja – dobra szkoła dobrego życia”

Konferencje Pokazać – Przekazać to dyskusje o procesach uczenia, uczenia się i wyzwaniach, które XXI wiek stawia przed młodymi i dorosłymi ludźmi.  Centrum Nauki Kopernik we współpracy z wieloma partnerami wspólnie identyfikuje aktualne potrzeby i kierunki rozwoju edukacji. Dyskutują o trendach w dydaktyce, metodach i narzędziach przydatnych uczącym i uczącym się. Dzielą się wiedzą i doświadczeniami, aby wspólnie wypracowywać rozwiązania, które wzmocnią i wzbogacą całą społeczność edukacyjną.

Ruszyła już rejestracja na tegoroczną konferencję Pokazać – Przekazać, która odbędzie w 22-23 sierpnia w Warszawie, w Centrum konferencyjnym Kopernika. Dwudniowe wydarzenie jest skierowane do nauczycieli, edukatorów, pedagogów szkół publicznych i niepublicznych, rodziców w edukacji domowej, przedstawicieli wyższych uczelni, samorządów, edukacyjnych instytucji i stowarzyszeń.

Przed środowiskiem edukacyjnym stoją wyzwania opisane szeroko w badaniach i mediach. Na tle państw objętych badaniem PISA polscy uczniowie i uczennice deklarują jeden z najniższych poziomów satysfakcji z życia. Z kolei wielu rodziców i nauczycieli doświadcza różnych form wypalenia lub jest nimi zagrożonych. Konferencja Pokazać – Przekazać 2024, zatytułowana „Edukacja – dobra szkoła dobrego życia”, otwiera przestrzeń do rozmowy o dobrostanie społeczności edukacyjnej. Od zaprojektowania dobrej szkoły i jej otoczenia przez uważne poznanie potrzeb wszystkich uczestników relacji uczeń-rodzic-nauczyciel-środowisko uczenia (np. szkoła) po sprawczość społeczności uczącej (się).

Udział w 2-dniowej konferencji jest płatny. 246,00 zł brutto (czyli 200,00 + 23% VAT) – przy zapłaceniu do 28 czerwca 2024. Po tym terminie opłata wynosi 430,50 zł brutto (350,00 + 23% VAT). Organizatorzy konferencji zapewniają całodzienne wyżywienie, napoje i przerwy kawowe z poczęstunkiem, a przede wszystkim udział w wartościowych warsztatach i sesjach z ekspertami. Nie zapewniają noclegów i zwrotów kosztów podróży.

Formularz rejestracyjny: https://copernicus.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_7Wdl8ho5DqynqLQ

Czym jest dobre życie dla uczniów, dla nauczycieli, otoczenia wspierającego dobrą edukację? Co to znaczy dobra szkoła? Dlaczego właśnie teraz stawiamy te pytania w tak szerokim gronie? – o tym będą dyskutować uczestnicy konferencji.


Poznaj ekspertów i program: https://www.kopernik.org.pl/pokazac-przekazac/pokazac-przekazac-2024

Obserwuj FB: https://www.facebook.com/events/416433874650960

Patroni Medialni konferecnji:

Wyborcza.pl, Głos Nauczycielski, EDUNews.pl, Superbalfrzy RP, Portal Oświatowy, e-pedagogika, Portal Samorządowy, SuperTata TV

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content