21 IV 2022 r. – NAUCZYCIELU JESTEŚ WAŻNY – czyli jak zadbać o swój dobrostan psychofizyczny i chronić zdrowie psychiczne

Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkolnych, psychologów i innych specjalistów na konferencję online NAUCZYCIELU JESTEŚ WAŻNY – czyli jak zadbać o swój dobrostan psychofizyczny i chronić zdrowie psychiczne, która odbędzie się 21 kwietnia 2022 na platformie edukacyjnej MSCDN.

Szczegółowe informacje: hanna.drzewiecka@mscdn.edu.pl

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Program konferencji:

  • Resilience nauczycieli jako zdolność do bycia odpornym psychicznie – Joanna Michałowska
  • W poszukiwaniu nadziei w zmieniających się warunkach edukacyjnych – Justyna Dąbrowska
  • Uważność w życiu i pracy nauczyciela – Ewa Orłowska
  • Jak radzić sobie z emocjami w czasie zmiany? – Hanna Michalska
  • BHP wypalenia zawodowego – moje strefy wpływu – Paweł Łaszkiewicz / Monika Mazur-Mitrowska

Prelegenci:

Joanna Michałowska: certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, psycholog, kulturoznawca; psychoterapeutka ACT (terapia akceptacji i zaangażowania). Ukończyła między innymi szkolenie w zakresie terapii dialektyczno-behawioralnej oraz compassion focused therapy. Prowadzi psychoterapię dorosłych i młodzieży, a także konsultacje i warsztaty dla rodziców; superwizor szkół i rad pedagogicznych.

Justyna Dąbrowska: certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (European Association for Psychotherapy). Ukończyła Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji oraz szkolenie Parent Infant Psychoanalytic Psychotherapy w Anna Freud Centre w Londynie. Jest autorką wielu publikacji, między innymi: „Rozmowy o odpowiedzialności”, „Zawsze jest ciąg dalszy – rozmowy z psychoterapeutami”. Z dużym powodzeniem prowadzi autorski program na Youtube ,,W poszukiwaniu nadziei”.

Ewa Orłowska: certyfikowana trenerka ,,Porozumienia bez Przemocy’’ (certyfikat Center for Nonviolent Communication. Moderatorka grup nauczycielskich modelu fryburskiego(certyfikat Universtatsklinikum we Freiburgu. Trenerka uważności (certyfikat The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Instruktorka programu ,,Porozumienie w szkole” na temat komunikacji empatycznej Nonviolent Communication w Centrum Metodycznym Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej. Wieloletnia konsultantka MSCDN.

Hanna Michalska: mgr pedagogiki specjalnej, specjalność resocjalizacja, mgr psychologii: specjalność psychologia wychowawcza. Ukończony kurs nadający kwalifikacje edukatorskie – CODN Warszawa, Studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej i logopedii oaz socjoterapii a także terapii rodzin i mediacji. Certyfikat Cocha – CMPP, Trener treningu grupowego PAW/PTP.PORE. Terapeuta, wykładowca, mediator rodzinny i sądowy, długoletni pracownik w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Paweł Łaszkiewicz: psycholog, psychoterapeuta – specjalista ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej MSCDN Wydział w Warszawie. Ukończył studia w psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim, kurs psychoterapii w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także dwustopniowe szkolenie z psychodramy wg Moreno. Od 20 lat zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapią.

dr Monika Mazur-Mitrowska: psycholog (specjalność psychologia kliniczna i osobowości). Posiada kwalifikacje w dziedzinie coachingu, przedsiębiorczości, andragogiki, zarządzania projektami europejskimi i prawa Unii Europejskiej. Opublikowała książkę: „Wypalenie zawodowe a poziom kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej na podstawie grupy zawodowej nauczycieli”. Jest nauczycielem-konsultantem w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i doradztwa zawodowego w MSCDN, Wydział w Radomiu.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content