21 III 2023 r. – Blisko. Filmowa Akademia Nauczyciela zaprasza na seans

Jak sfilmować wrażliwość, ból i złamane serce? Szczególnie, kiedy dotyczy to nastolatków? Doskonale o tym wie Lukas Dhont, reżyser docenionego przez krytyków filmu Blisko, który 21 marca 2023 r. będzie można obejrzeć w ramach FAN.

„Nominowane do Oscara i nagrodzone Grand Prix w Cannes  Blisko Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków.

Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego.

Lukas Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji. ” (źródło: nowehoryzonty.pl)

Bezpłatny seans odbędzie się 21 marca 2023 r. o godz. 17.00 w NoveKino Przedwiośnie w Płocku w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela.

Gościem spotkania będzie Anna Równy, trenerka edukacji filmowej, trenerka edukacji filmowej, metodyk edukacji filmowej.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Zapraszamy!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content