19 IV 2023 r. – Język polski jako obcy – praca z uczniem migracyjnym

Pomoc nauczycielom języka polskiego w pracy z obcokrajowcami, zwłaszcza z dziećmi z Ukrainy, poprzez przybliżenie literatury ukraińskiej, prezentację podręczników pomocnych w pracy i przedstawienie sposobów rozwiązania problemów z ocenianiem i promocją to cel szkolenia adresowanego do nauczycieli języka polskiego oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Seminarium Język polski jako obcy – praca z uczniem migracyjnym odbędzie się 19 kwietnia 2023 r., w godz. 16.00-19.00 w MSCDN Wydział w Płocku.

W programie:

– Dagmara Szczechowicz: Obcokrajowcy wśród nas – Jak sobie radzić z realizacją programu w sytuacji słabej biegłości językowej? Jakie wymagania stosować wobec cudzoziemców? Jak oceniać i klasyfikować uczniów-obcokrajowców? Z jakich publikacji korzystać?

– Urszula Ambroziak-Bereszczyńska: Ukraiński motyw Wernyhory na lekcji języka polskiego – prezentacja kontekstu interpretacyjnego „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

– Grzegorz Szczechowicz: Bliżej naszych sąsiadów – warte poznania pozycje współczesnej literatury ukraińskiej. 

Dyskusja: Wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami uczącymi cudzoziemców.  

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Zapisy do 15 kwietnia.

Zapraszamy!

 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content