Zaproszenie do udziału w projekcie edukacyjnym Lekcje z ZUS

Rozpoczynamy nabór do kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” .
Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. Propaguje on wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, która z pewnością będzie pomocna w dorosłym życiu – uczy bowiem odpowiedzialności za własne działania oraz przygotowuje do startu w zawodowe życie. Zwieńczeniem projektu, jest udział uczniów w Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, której zwycięzcy obok nagród rzeczowych otrzymują indeksy lub punkty na wyższe uczelnie, z którymi ZUS podpisał umowę o współpracy. Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych od kwietnia 2020 r. znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od roku szklonego 2021/2022 laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego na kierunku technik ekonomista i technik rachunkowości w zakresie kwalifikacji EKA.05.
Udział w projekcie „Lekcje z ZUS” może być również ogromną korzyścią dla szkoły. Sukcesy uczniów w olimpiadzie, które zwalniają z części egzaminu zawodowego, są wysoko punktowane w ogólnopolskich rankingach szkół ponadpodstawowych.
Nauczyciele, którzy zdecydują się przystąpić do projektu mogą liczyć na bezpłatne materiały pomocnicze do prowadzenia lekcji tj. książki dla nauczyciela i ucznia, grę edukacyjną, szeroki wachlarz materiałów do pracy on-line, a jeśli zajdzie taka potrzeba wsparcie merytoryczne pracowników ZUS.
Przed rozpoczęciem współpracy zaprosimy Państwa do siedziby Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu na spotkanie z Przedstawicielem ZUS w dniu 21 września 2022 na godzinę 15.00.
Zainteresowanych prosimy o zalogowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy MSCDN. Bezpośredni link do logowania to: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/21843/o//w/Radom

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content