WenDo – warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet

Śpieszymy donieść, że szykujemy dla was nie lada gratkę!

Osoby, pracujące w szkole często chciałyby dowiedzieć się, jak wspierać dziewczynki w ich niezależności i dodać im sił, by wyrosły na asertywne i silne kobiety.

Dzięki organizowanemu warsztatowi WenDo, będzie okazja by doświadczyć procesu wzmacniania, dowiedzieć się więcej o potrzebach osób dziewczęcych i nawiązać owocną współpracę w zakresie zwiększania bezpieczeństwa kobiet i dziewcząt.

WenDo – warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet przeznaczone są dla kobiet pracujących z młodzieżą i dziećmi: nauczycielek, psycholożek i pedagożek szkolnych oraz wszystkich osób związanych z edukacją.

Dzięki warsztatowi uczestniczki zapoznają się z WenDo, jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności, łączącą samoobronę fizyczną i psychiczną, która została stworzona przez kobiety i dla kobiet i dziewczynek w wieku od 7 lat.

WenDo to przede wszystkim: nauka rozpoznawania granic oraz reakcji na ich przekraczanie. Kształtowanie umiejętności rozpoznawania dyskryminacji i przemocy. Wzmacnianie poczucia pewności siebie. Nauka skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb. Uwrażliwienie na przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć.

Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, interaktywną, z nastawieniem na przekazywanie praktycznych umiejętności z zakresu komunikacji i zachowań asertywnych oraz samoobrony fizycznej. Udział mogą wziąć osoby o każdym stopniu sprawności (wskazany wygodny strój).

Moduły

1. Asertywne zachowanie i obrona własnych granic
2. Doświadczenie własnej siły fizycznej i psychicznej
3. Kształcenie umiejętności stosowania technik samoobrony fizycznej
4. Podstawowa wiedza z zakresu przemocy ze względu na płeć
5. Kształcenie umiejętności reagowania na przemoc i dyskryminację
6. Asertywny i spójny komunikat

Czas trwania 12 godzin. Warsztat trwa dwa dni i stanowi całość, nie ma możliwości zapisania się na jeden dzień.

23 listopada i 7 grudnia 2024, godz. 9.00 – 14.00, Siedlce, MSCDN ul. Asłanowicza 2.

Formularz zgłoszeniowy

Prowadzące:

Agnieszka Janiszewska – prezeska stowarzyszenia tutajteraz, certyfikowana trenerka WenDo. Od 2006 roku prowadzi działania edukacyjne w dziedzinie praw człowieka i antydyskryminacyjne. Jest również organizatorką i edukatorką warsztatów z dziedziny edukacji kulturowej i artystycznej, szczególnie kultury alternatywnej, ekologicznej i less waste.

Ewa Rutkowska – trenerka antydyskryminacyjna, równościowa oraz samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo. Członkini zarządu Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA). Absolwentka filozofii (UW) i Szkoły Nauk Społecznych (PAN). Od 2000 roku pracuje jako nauczycielka filozofii i etyki, współprowadziła zajęcia w ramach Gender Studies i Gender Mainstreaming IBL.
Współautorka m.in. poradnika dla nauczycieli i nauczycielek „Równa szkoła – edukacja wolna od dyskryminacji” a także raportów dotyczących tożsamości płci, przemocy wobec kobiet i płci w edukacji oraz „Równościowego przedszkola”.

#WenDoSiedlce #Mazowszepomaga, #programywspacia  #solidarnośćmazowiecka   #MCPS

Warsztaty dofinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego i Miasta Siedlce.

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content