Wdrażanie koncepcji outdoor education w szkole

MSCDN wraz z partnerami Finnway Polska, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Pracownia Nauki i Przygody organizują w Warszawie w dniu 22 listopada br. konferencję poświęconą edukacji na wolnym powietrzu.  

Ten mało obecny w polskim systemie formalnego kształcenia nurt zasługuje na uwagę – zwłaszcza w obliczu negatywnych zmian w zakresie zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci i młodzieży. 

Konferencja została objęta honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konferencja ma na celu:

  • Popularyzację idei edukacji dzieci i młodzieży prowadzonej na wolnym powietrzu.
  • Wskazanie praktycznych rozwiązań.
  • Rozwijanie motywacji i kompetencji uczestników konferencji do wprowadzania edukacji outdoorowej na lekcjach z różnych przedmiotów i innych zajęciach szkolnych.

Wśród prelegentów są doświadczeni eksperci z zakresu outdoor education: teoretycy i praktycy z uczelni w Polce i Finlandii, ze szkół i przedszkoli, organizacji pozarządowych, pasjonaci outdooru. Szczegóły w załączonym programie.

Zapraszamy dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli wszystkich przedmiotów i poziomów edukacyjnych oraz konsultantów i doradców metodycznych zainteresowanych edukacją outdoorową.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają poczęstunek.

Uczestnicy otrzymają egzemplarz Meritum 2/2023 dedykowany edukacji na wolnym powietrzu oraz zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

Rejestracja została zakończona!

Kontakt: iwona.moczydlowska@mscdn.edu.pl tel. 692526891

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content